Gratis

Junior Designer

TAILOR MADE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Dacă ești junior(junioară), dar ai vibe-ul acela creativ care ne face să zicem „da, omu' ăsta știe ce face”, te vrem în echipa noastră. Ești pasionat(ă) de design și nu te sperii de feedback. Figma îl ai ca main tool, iar Adobe Creative Suite e doar un alt instrument din arsenalul tău. Ai ochi pentru detalii, adori să te inspiri de pe Instagram și știi cum să aduci elementele vizuale la viață, fără să exagerezi. Dacă nu știi ceva, te învățăm.

Ce căutăm? Un(o) junior designer(iță..? how do you actually gender this lol) care știe și un pic de motion design, care poate jongla între branding, UX/UI și graphic design. Cineva cu (+)1 an de experiență care își cunoaște cât de cât instrumentele și care nu se lasă intimidat(ă) de un deadline sau două.

Suntem o echipă care îți oferă libertatea de a experimenta, de a crește la viteza la care poți. Nu te vom băga în burnout, sue us if we do!

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Mainly, Figma e playground-ul tău.
  • Știi să dai viață elementelor vizuale cu animații subtile și de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀efect. Keep it simple stupid gen.
  • De la platforme Web3 până la clienți din real estate, horeca și branduri proprii, ești acolo să pui amprenta ta. Și da, dacă nu știi să folosești Adobe Creative Suite, îți cumpărăm un curs online sau te învățăm noi, în timp ce practici.

Tu:
  • Găsești mereu cea mai ușoară cale prin care poți executa un task.
  • Ai un simț estetic bine definit.
  • Ești serios(serioasă) și nu ne lași în seen când ești la job.

Noi:
  • N-o să te plictisești, asta e clar, căci avem de muncă. În schimb, dacă n-ai chef de un proiect, anunță-ne din timp, ca să îți dăm altul pe mână.
  • Suntem uniți și ne place să facem chestii care chiar contează. Nu suntem aici doar pentru salariu (deși, nu strică).
  • Vei avea ocazia să crești, să înveți și să adaugi proiecte mișto la portofoliul tău.
  • Lucrează de unde vrei. Serios, doar să ne livrezi ce trebuie, când trebuie.
  • Te promovăm rapid (cu tot cu un super boost la salariu) dacă ești proactiv(ă) și îți asumi responsabilitățile fără să aștepți mereu îndrumări.
  • Lucrezi doar 4 zile pe săptămână, atât timp cât atingi cele 40 de ore din contract, și îți alegi dacă vrei liber lunea sau vinerea. Honestly, who else does this??

La Tailor Made, nu ne pierdem timpul. Suntem o echipă de creativi care pune accentul pe inovație, lucrăm cu clienți din zona Web3, dar și cu propriile noastre branduri (da, avem și modă, evenimente, decor – suntem cam peste tot).

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024