Gratis

Junior Content Specialist - Validare Marketplace (Remote)

eMAG

Candidatul Ideal

Grow Faster.

Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac. Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem hotărâți să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

La eMAG, o serie de principii puternice ne ghidează zi de zi: înțelegem clientul, gândim ca un antreprenor de succes, luăm decizii bazate pe date, analizăm impactul lor, acționăm responsabil, ne susținem reciproc și creștem împreună cu business-ul. Ele ne definesc și ne ajută să devenim destinația preferată de shopping pentru clienții noștri.

Aproape 6000 de colegi lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

Cerinte:
  • Atentie sporita la detalii si vocabular dezvoltat;
  • Abilitati de creare continut de calitate, folosirea de hyperlink-uri si elemente de navigare in descrierea produselor;
  • Cunostinte de baza in utilizarea programului Photoshop, suita Office si HTML;
  • Cunostinte de baza de copy-editor si copywriter;
  • Abilitati de organizare si multitasking;
  • Rapiditate si eficienta la cautarea pe Internet;
  • Limba engleza - nivel mediu;
  • Abilitatea de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

  • Verificarea si procesarea produselor marketplace care urmeaza sa intre pe site-ul eMAG;
  • Colectarea si redactarea descrierilor si specificatiilor pentru ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁produsele din marketplace prezentate pe site;
  • Ofera suport echipei de marketplace in tot ceea ce inseamna validarea produselor si estimarea validarii unui numar mare de produse;
  • Ofera suport colegilor din echipa marketplace, in special cu privire la noile categorii de produse care urmeaza sa intre pe site-ul eMAG;
  • Asigura acuratetea documentarii produselor, astfel incat sellerii sa se alinieze standardelor eMAG, ceea ce inseamna ca se trebuie fie realizate urmatoarele: verificarea imaginilor, a denumirii produsului, descrierii, specificatiilor si incadrarea corecta in categorie.

Alte informatii:
  • Știm că beneficiile sunt importante și, de aceea, la eMAG, îți oferim câteva opțiuni din care să alegi:
  • Abonament medical inclus la Medicover sau Medlife.
  • Un buget flexibil pe care îl poți investi în tine cum îți dorești: tichete de masă, tichete de vacanță, vouchere culturale, pensii private, cursuri de limbi străine, carduri-cadou eMAG și Fashion Days,acces la World Class sau chiar cursuri pentru dezvoltarea ta profesională.
  • Vei primi diverse discount-uri și la serviciile oferite de partenerii noștri – banking, telefonie, medicină dentară, wellness sau cafenele.
  • Ai acces la biblioteca Bookster.Ai parte de un birou prietenos. Am reamenajat sediul nostru central ca să se potrivească noului nostru mod de lucru hibrid: am dublat numărul sălilor destinate întâlnirilor și le dotăm cu tehnologie de ultimă generație pentru a facilita întâlnirile mixte – online & offline.

Aplică, iar dacă experiența ta va fi considerată potrivită pentru rolul pe care ți-l dorești, te vom contacta telefonic pentru mai multe detalii.

Echipa de recrutare eMAG
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024