Gratis

Junior Buyer

RURIS IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Dorim să adăugăm în echipa noastră un profesionist dedicat și pasionat de domeniul achizițiilor externe. Suntem în căutarea unui Junior Buyer cu abilități remarcabile în negociere și gestionare a relațiilor cu furnizorii. Dacă ai o pasiune pentru identificarea oportunităților de reducere a costurilor și experiență în gestionarea lanțului de aprovizionare internațional, te invităm să aplici pentru această poziție de Junior Buyer.

Cerințe și competențe:
  • Experiență anterioară în domeniul achizițiilor sau logisticii constituie un avantaj, dar nu este obligatorie
  • Cunoștințe de utilizare MS Office (în special Excel) obligatoriu. SAP constituie avantaj;
  • Limba Engleza nivel conversational, obligatoriu;
  • Abilități excelente de comunicare;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan.
  • Capacitatea de a lucra independent dar și în echipă.
  • Proactivitate și capacitatea de a rezolva probleme într-un mod eficient.
  • Cunoștințe de bază despre procedurile vamale și de transport constitutie avantaj, dar nu este obligatorie .

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Crearea produselor în sistemul SAP.
  • Trimiterea comenzilor către furnizori conform planului din SAP.
  • Obținerea și gestionarea proformelor ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁furnizorilor.
  • Transmiterea dovezilor de plată către furnizori.
  • Întocmirea și întreținerea fișelor de urmărire a comenzilor și a tabelelor de sosiri.
  • Identificarea și negocierea transportului extern și intern
  • Plasarea comenzilor de transport (extern și intern).
  • Confirmarea încărcării furnizorilor și gestionarea documentelor aferente mărfurilor și transportului.
  • Solicitarea și coordonarea inspecțiilor la furnizori conform unui plan de verificari;
  • Obținerea documentației finale de la furnizori.
  • Gestionarea formalitatilor vamale

RURIS, compania privata cu capital 100% romanesc si-a dezvoltat activitatea sa in domeniul motoutilajelor agricole in cei 30 de ani de experienta in acest sector. Este o companie cu peste 200 de angajati, iar obiectivul sau, de a satisfice nevoile agricultorilor romani printr-o gama completa de produse, au facut aceasta companie sa inregistreze performante considerabile, de la an la an, ajungand in topul preferintelor pentru utilizatorii de motoutilaje agricole.
Publicat 2 Iul. 2024 Reactualizat 2 Iul. 2024 Expiră 1 Aug. 2024