Gratis

Junior Account Manager

certSIGN S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Scopul postului:

Promovarea și vanzarea produselor și serviciilor din portofoliul Business Unit Servicii de Incredere eIDAS, cu privire la furnizarea de servicii de semnatura electronica.

Cerințe:
  • Minim 1 an experiență într-o poziție de vânzări, preferabil in domeniul IT
  • Cunoștințe solide de tehnici și metode de vânzări
  • Foarte bune abilități de comunicare, prezentare și client service
  • Experiență în lucrul cu MS Office. Experiența în lucrul sisteme de management al clienților (CRM) constituie un avantaj
  • Experienta în vânzarea de servicii B2B sau servicii de outsourcing
  • Disponibilitate de deplasare in tara pentru diverse intalniri si conferinte
  • Permis de conducere categoria B
  • Limba engleză – nivel avansat.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Cercetarea permanentă a pieței, identificarea și contactarea potențialilor clienți în vederea promovării și vânzării produselor și serviciilor din ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈portofoliul Business Unit-ului. Actualizarea bazei de date cu noile contacte
  • Vânzarea serviciilor și produselor specifice Business Unit-ului în vederea atingerii targetului de vânzări individual și pe echipă
  • Menţinerea relaţiei cu clienţii existenţI
  • Realizarea ofertelor în concordanță cu strategia de preț
  • Participare la negocierea condiţiilor contractuale
  • Elaborarea propunerilor de contract şi urmărirea fluxului de aprobări
  • Realizarea a diverse rapoarte pe zona de vânzări acoperită.

certSIGN este o companie specializată în dezvoltarea și implementarea de aplicații software pentru securitatea informațiilor, precum și în furnizarea de servicii dedicate protecției sistemelor informatice. Înființată în anul, certSIGN a dezvoltat prin resurse proprii produse de securitate IT, în special în domeniul PKI, pe care le-a implementat în cadrul unor proiecte de mari dimensiuni. certSIGN este singura companie din România care a dezvoltat produse de securitate IT ce se regăsesc în catalogul NATO NIAPC și una dintre puținele companii de la nivel mondial acreditate WebTrust.

De asemenea, certSIGN este primul furnizor de servicii de certificare 100% românesc, acreditat în conformitate cu Legea semnăturii electronice şi cu standardul ISO, iar certificatele pe care le emite sunt recunoscute în toate statele membre UE.

În prezent, certSIGN furnizează servicii de semnătură electronică, arhivare fizică și electronică, marcare temporală, soluții de securitate pentru desktop și dispozitive mobile, facturare electronică, tahograf digital, consultanță și training. certSIGN este singura companie din România care furnizează, prin servicii proprii, soluția completă pentru implementarea facturării electronice în condițiile prevăzute de Codul Fiscal.

Publicat 12 Iul. 2024 Reactualizat 11 Aug. 2024 Expiră 11 Aug. 2024