Gratis

IT Support Engineer

S.C. IT&C EXPERTS NETWORK S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Pasiune pentru IT
- Abilitati bune de comunicare
- Limba engleza, nivel cel putin mediu vorbit.
- Experienta candidatului:
  • este student sau a terminat o facultate de profil IT, sau
  • a ocupat in trecut o pozitie similara, sau
  • cel putin poate demonstra abilitati IT interesante in proiecte personale (automatizari, programare, laboratoare virtualizare, etc).
- Disponibilitatea imediata reprezinta un plus.

Descrierea jobului

Descrierea job-ului:
- Indeplinirea sarcinilor de mentenanta software/hardware a serverelor, statiilor de lucru si echipamentelor de retea;
- Rezolvarea cazurilor ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂ridicate de client atat de la distanta cat si prin interventii on-site;
- Proiectarea si executarea retelelor de date;
- Program de zi, de luni pana vineri, part time sau full time. Oferim program flexibil pentru studenti.
- Dupa finalizarea pregatirii, nu se solicita prezenta la birou decat la nevoie. Majoritatea zilelor se poate lucra remote.

Se ofera o pregatire temeinica pe urmatoarele arii:
- Retelistica (switching, routing, VPN)
- Securitate (firewall/NGFW/IPS/antivirus)
- Windows Server (Active Directory, File Server, Hyper-V, VPN)
- Linux
- VMWare ESXi
- Sisteme de email, VoIP, videoconferinta (Cpanel, Exchange, Asterisk, 3CX, XMPP)
- Sisteme de operare si aplicatii desktop pentru mediul de afaceri.

IT&C Experts Network SRL este o companie din Bucuresti care furnizeaza servicii complete de outsourcing IT si comunicatii pentru IMM incepand cu anul 2006.
Publicat 23 Iul. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 22 Aug. 2024