Gratis

IT Helpdesk Administrator (București)

STARTECH TEAM
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui IT Helpdesk Administrator dedicat și entuziast pentru a se alătura echipei noastre.. Dacă ești pasionat de tehnologie, ai abilități excelente de comunicare și dorești să faci parte dintr-o companie în creștere, te invităm să aplici!

Cerințe:

Experiență solidă în ︍︃︂︌︊︋︌︊​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎domeniul IT, cunoștințe de nivel 1 - 2.
Cunoștințe avansate în administrarea sistemelor de operare.
Abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice
Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă
Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

Oferirea de suport tehnic de nivel 1 și 2 pentru utilizatori finali prin telefon, email și în ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂persoană.
Diagnosticarea și rezolvarea problemelor hardware și software.
Gestionarea și actualizarea ticketelor în sistemul de management al incidentelor.
Instalarea și configurarea echipamentelor IT (PC-uri, laptopuri, imprimante, etc.).
Menținerea documentației tehnice și a procedurilor de suport.
Colaborarea cu echipa IT pentru rezolvarea problemelor complexe și implementarea soluțiilor tehnice.

StarTech Team este lider în domeniul IT, cu peste 22 de ani de experiență și o echipă de peste 250 de specialiști dedicați. Oferim servicii IT complete și personalizate, cu suport 24/7 și o reacție rapidă la cerințele clienților. Ne mândrim cu capacitatea noastră de a reduce întreruperile de activitate și cu timpul scurt de răspuns la solicitări. Dacă îți dorești să faci parte dintr-un mediu dinamic, unde pasiunea pentru tehnologie este apreciată și recompensată, alătură-te echipei noastre pentru a accelera succesul afacerilor clienților noștri prin servicii de consultanță, audit și training IT de înaltă calitate!
Publicat 10 Iul. 2024 Reactualizat 10 Iul. 2024 Expiră 9 Aug. 2024