Gratis

Inventory Accountant

S.C. La Fantana S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Notiuni generale de contabilitate si fiscalitate;
  • Studii superioare economice/de contabilitate;
  • Experienta de minim 5 ani in contabilitate stock-uri;
  • MS Excel la nivel avansat;
  • Constituie avantaj cunoasterea unui soft de contabilitate Charisma sau Oracle.

Descrierea jobului

  • Inregistrarea facturilor de la furnizori interni si externi, aferente intrarilor de stocuri, marfuri, consumabile (Charisma/Oracle);
  • Inregistrarea facturilor de achizitii ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁si a celor conexe care sunt in stricta legatura cu stocurile;
  • Inregistrarea productiei obtinute si vandute (Charisma/Oracle);
  • Costul produsului obtinut/analiza costului vs costul standard;
  • Operarea consumurilor de bunuri/piese schimb/consumabile/marfuri(Charisma/Oracle);
  • Centralizarea si verificarea listelor de inventar lunare/anuale;
  • Operarea diferentelor de inventar –lunare/anuale;
  • Valorificarea inventarelor si retratarea din punct de vedere fiscal;
  • Evidenta obiectelor de inventar;
  • Evidenta stocurilor in custodie clienti, confirmari stocuri custodie clienti;
  • Reconcilierea stocurilor Charisma vs Oracle;
  • Alte rapoarte solicitatea de sefii directi si alte departamente;
  • Participarea la inventare lunare/anuale si participarea in comisia de casare Bucuresti;
  • Urmarirea si respectarea procedurilor interne cu privire la operatiunile de inventariere, intocmire documente justificative.

La Fantana este cel mai important furnizor de servicii de aprovizionare cu apa si cafea pentru companii si un distribuitor major pentru HoReCa de produse si echipamente pentru cafea. Din 2014 asiguram servicii integrate de apa si cafea pentru afaceri, intr-o formula completa: produse cheie si complementare, livrare, echipamente, service, igienizare si training de utilizare. Operam intr-un domeniu in care produsele noastre, apa si cafeaua, se afla intr-o relatie de durata cu utilizatorii. Intelegem deplin responsabilitatea si actionam cu toata seriozitatea pentru ca acestea sa ofere incredere.
Anvergura si experienta dobandita permit companiei sa ofere servicii accesibile, intr-un mod flexibil si responsabil. La Fantana numara peste 800 de angajati în România si Serbia si 45.000 clienţi - companii, instituții și persoane fizice.
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024