Gratis

INTERNSHIP Infrastructura IT

RADACINI GRUP
2 poziții

Candidatul Ideal

Bun venit in cadrul programului nostru de stagiu dedicat Departamentului IT al Radacini Grup! Acest stagiu ofera oportunitatea de a te dezvolta intr-un mediu dinamic, explorand aspecte esentiale ale infrastructurii IT intr-un departament mixt (infrastrura si programare).

In calitate de stagiar in Departamentul nostru IT, vei fi implicat activ in sustinerea si dezvoltarea infrastructurii noastre IT. Vei lucra alaturi de experti in domeniu, avand oportunitatea de a invata si de a contribui la proiecte care sa optimizeze functionarea si sesustinerea sistemelor noastre.

Descrierea jobului

Proiecte si Responsabilitati:
  • Monitorizarea și mentenanta retelei noastre pentru asigurarea functionarii optime a sistemelor.
  • Participarea la proiecte noi care ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄au ca scop digitalizarea companiei noastre.
  • Suportul tehnic pentru utilizatorii interni in rezolvarea problemelor legate de infrastructura si echipamente IT.
  • Inventarierea echipamentelor IT.

Pentru acest rol, cautam o persoana:
  • Cu o pasiune pentru tehnologie și infrastructura IT.
  • Abilitati bune de comunicare și lucru in echipa.
  • Dorinta de a contribui la proiecte relevante și de a aduce idei inovatoare in cadrul departamentului nostru IT.
  • In ani terminali la facultate.

Beneficiile Stagiului:
  • Internship platit.
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu stimulativ și de a invata de la profesionisti din domeniul IT.
  • Suport și indrumare personalizata pentru dezvoltarea abilitatilor tale tehnice și profesionale.
  • Posibilitatea de a contribui la proiecte strategice și de a aduce valoare in cadrul departamentului nostru IT.
  • Acces la tehnologii și instrumente de ultima generatie pentru a-ti susține dezvoltarea profesionala.
  • Posibilitatea de a ramane in departametul IT dupa perioada de internship.

Radacini Grup este unul dintre cei mai mari jucatori ai pietei auto din Romania, fiind dealer autorizat pentru marcile Mazda, Suzuki, Volkswagen, Skoda, Opel, Citroen, MG Motor și Honda, cu centre auto integrate in Bucuresti, Brasov, Braila, Constanta si Ploiesti.
O alta divizie care a devenit tot mai complexa in ultimii ani este Radacini Estate, divizia imobiliara a grupului. Un nume reprezentativ din portofoliul companiei este Aviatiei Tower, proiect rezidential premium, dezvoltat in doua faze, in zona de Nord a Capitalei. Un alt proiect imobiliar este 303 by Radacini care este destinat, in principal, familiilor care cauta intimitate si refugiu in natura, in apropierea unor puncte de interes.
Grupul detine si o divizie specializata in comercializarea de echipament si utilaje industriale, dar si in activitatea de formare profesionala in domeniul auto, divizie panouri fotovoltaice, divizie IFN.
Totodata, o directie strategica a grupului este cea de responsabilitate sociala, coordonata de Fundatia Radacini Grup.

Publicat 14 Iun. 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 14 Iul. 2024