Gratis

Intern Online Marketing si Social Media Manager in Germana

GAIM SOLUTIONS S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii în curs în domenii relevante (Marketing, Comunicare, Jurnalism, etc.)
- Experiență sau cunoștințe în gestionarea conturilor de social media
- Abilități de creare de conținut (text, imagine, video)
- In mod ideal cunoștiințe de baza in utilizarea tool-urilor de gen Figma, Canva, HeyGen
- In mod ideal cunoștiințe de baza in Experiență cu Wordpress (no Code)
- Abilități excelente de comunicare și organizare
- Capacitatea de a lucra independent și în echipă
- Proactivitate și dorință de a învăța lucruri noi

Descrierea jobului

Postări Social Media:
- Conceperea și crearea de postări social media, inclusiv crearea de conținut cu ajutorul ChatGPT.
- Crearea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de imagini folosind Figma/Canva.
- Crearea de videoclipuri folosind Canva/HeyGen.

Calendar de Conținut:
- Dezvoltarea și gestionarea unui calendar de conținut pentru social media și blog.

Engagement pe Social Media:
- Like-uri și comentarii pe platformele de social media, cel puțin 15 pe fiecare platformă pe săptămână.

Utilizarea Tool-urilor de Automatizare:
- Engagement-ul se va face și cu ajutorul tool-urilor semiautomatizate (LinkedIn Waalaxy, Reddit F5Bot, etc.).

Site-ul si Blog-ul companiei:
- Optimizarea site-ului companiei https://gaim-solutions.com/ folosind interfața grafică Wordpress (no Code), inclusiv optimizarea SEO pentru keywords.
- Crearea de conținut pe blog-ul companiei, inclusiv optimizarea SEO pentru keywords.
- Crearea de landing page-uri pentru produsele/serviciile companiei GAIM SOLUTIONS.

Monitorizarea Performance Marketing si Analytics:
- Utilizarea Google Analytics și Google Adwords, inclusiv analize CPC și ROI.
- Monitorizarea vizitelor pe paginile de LinkedIn (LinkedIn Analytics), Instagram și web (Google Analytics), inclusiv raport lunar.

Email Marketing:
- Crearea și gestionarea campaniilor de E-Mail marketing folosind tool-uri de E-mail Service Provider (Mailchimp, Brevo, MailGun).

GAIM Solutions este o companie de software development, care ajuta companii si antreprenori sa isi realizeze produsele digitale, sa implementeze inteligenta artificiala in companiile lor. Pentru postul ocupabil imediat, cautam un intern dinamic și creativ pentru a se alătura echipei noastre. Acest internship oferă o oportunitate fantastică de a câștiga experiență practică în diverse aspecte ale online marketing, social media management si creare de conținut.
Publicat 15 Iul. 2024 Reactualizat 13 Aug. 2024 Expiră 15 Aug. 2024