Gratis

Instructor Fitness / Kinetoterapeut

Future Fitness Studio S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Future Fitness Studio angajeaza Instructor Fitness / Kinetoterapeut calificat sau absolvent al facultatii de kinetoterapie / absolvent al facultatii de educatie fizica pe un program full time ( 8 ore / zi ).
Candidatul ideal pentru postul de instructor fitness dorim să fie o persoană pasionată de acest domeniu . Ne dorim ca cine va aplica la acest job să fie o persoană serioasă.
Candidatul ideal aduce următoarele competențe:
- Cunoștințe în domeniul fitness-ului sau a kinetoterapiei;
- Capacitatea de a relaționa cu clienții;
- Studii în cadrul acestui domeniu ( facultate/ cursuri acreditate );
- Flexibilitate și adaptabilitat;
- Dorința de învățare continuă;
- Dorința de o colaborare pe o perioadă cat mai lungă ;
- Seriozitate, punctualitate și profesionalism.

Descrierea jobului

Acest post presupune următoarele sarcini și responsabilități:
- Întâmpinarea clienților și îndrumarea acestora către vestiare;
- Personalizarea programelor de antrenament ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀în funcție de nevoile și obiectivele fiecărui client. Avem următoarele tipuri de clienți : • Persoane supraponderale, sportivi de performanță sau din cadrul unor cluburi sportive, persoane cu diferite afecțiuni care au nevoie de recuperare medicală, persoane care doresc îmbunătățirea masei musculare, persoane vârstnice care doresc menținerea sănătății și a unui echilibru;
- Menținerea unui mediu sigur prin asigurarea corectitudinii și a siguranței in executarea exercițiilor pentru toți participanții;
- Interacțiunea cu clienții prin motivarea acestora și acordarea informațiilor necesare pentru educarea acestora în cadrul acestui domeniu;
- Asigurarea unei bune desfășurări a activității în sala de fitness;
- Informarea clienților asupra regulamentului de ordine interioară;
- Menținerea unei ordini prin așezarea la loc a greutăților și a lucrurilor folosite;
- Menținerea curățeniei prin ștergerea și dezinfectarea aparatelor.

Acest post aduce următoarele beneficii:
- Mediul de lucru plăcut și într-un mediu restrâns alături de oameni serioși;
- Posibilitatea de a lucra cu sportivi de performanță din anume cluburi sportive;
- Formare continuă on the job pe segmente de specialitate acest lucru ducând la o îmbunătățire a portofoliului de competențe;
- O bună colaborare fiind o echipă restrânsă;
- Dezvoltare profesională și personală;
- Remunerarea zilelor de Craciun si de Paste;
- Flexibilitate în programul de lucru în limita posibilităților generate de echipă și cerințele companiei;

Descrierea companiei Future Training este un studio de fitness în cadrul căruia fiecare client beneficiază de un program personalizat.
Este un spațiu dedicat tuturor persoanelor care doresc să aibă alături un antrenor personal , un spațiu dedicat sănătății, echilibrului precum și a îmbunătățirii calităților fizice.
Obiectivul nostru principal este de a sprijini fiecare persoană în drumul său către un stil de viață sănătos și echilibrat.
În cadrul studioului ne concentrăm pe dezvoltarea unei comunități și pe exclusivitate.
Ne diferențiem de alte săli prin faptul ca ne axăm doar pe antrenamente personalizate și colaborăm cu diferite cluburi sportive.
Pe lângă acestea ne focusăm și pe clienții care doresc îmbunătățirea posturii sau recuperarea după o afecțiune prin combinarea fitness-ului cu kinetoterapia ducând serviciile noastre la un nivel ridicat .
Publicat 20 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 20 Oct. 2024