Inspector Sanatate Securitate in Munca / Situatii de Urgenta

FRAHER DISTRIBUTION SRL Tulcea

Candidatul Ideal

Cerințe

Studii superioare finalizate (preferabil în domenii tehnice sau de inginerie).
Certificare de Inspector Sănătate și Securitate în Muncă și Situații de Urgență.
Experiență minimă de 6 luni într-o poziție similară.
Cunoștințe solide privind legislația națională și europeană în domeniul SSM și SU.
Abilități excelente de comunicare și instruire.
Capacitate de analiză și rezolvare a problemelor.
Disponibilitate pentru deplasări ocazionale între diferitele locații ale grupului de firme Fraher.

Descrierea jobului

Responsabilități

Monitorizarea și evaluarea riscurilor de sănătate și securitate la locul de muncă.
Implementarea și actualizarea politicilor și procedurilor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de SSM și SU.
Realizarea de inspecții periodice și audituri interne privind sănătatea și securitatea în muncă.
Organizarea și desfășurarea de traininguri și sesiuni de instruire pentru angajați în domeniul SSM și SU.
Investigarea incidentelor și accidentelor de muncă și elaborarea de rapoarte și recomandări pentru prevenirea lor.
Colaborarea cu autoritățile și respectarea legislației în vigoare privind SSM și SU.
Elaborarea și actualizarea planurilor de urgență și participarea la exerciții de simulare a situațiilor de urgență.

Descrierea companiei

Ferma Fraher

Ferma Fraher este localizată în localitatea Traian, comuna Cerna din județul Tulcea, reușind astfel să pună pe hartă producătorii locali din zonă, transformându-se în scurt timp într-unul dintre cei mai importanți furnizori de lapte din regiune. În cadrul fermei, organizarea și alimentația capetelor este realizată corespunzător, în funcție de fiecare segment și categorie de vârstă
Fabrica de lapte Fraher este localizata in localitatea Traian, Comuna Cerna, judetul Tulcea si aduce plus valoare laptelui produs la ferma, prin productia de acidofile si branzeturi ce poarta brandul "TU!"

Cu Fraher Distribution începe povestea grupului de firme, mai exact în anul 1997, atunci când a fost vorba despre inițiativă și curaj, două valori care ne sunt și în prezent piloni principali. Axându-ne pe distribuția produselor alimentare, pe raza județelor Tulcea, Brăila, Ialomița, Călărași și Constanța, am început să acoperim un număr cât mai mare clienți, oferindu-le acestora un portofoliu divers de furnizori produse alimentare. Odată cu acumularea experienței și a feedback-ului pozitiv din mediul local și regional am continuat să ne dezvoltăm ca și specific al serviciilor oferite, creând astfel, în anul 2004, societatea Total Aliment al cărui specific devine tranșarea și ambalarea cărnii de pasăre, produsele regăsindu-se în piață sub brandul regional - Pieptosu’.

Rețeaua Fraher Retail

Organizate conform normelor comerțului de tip tradițional punctele de lucru din rețeaua Fraher Retail vin în întâmpinarea nevoilor consumatorilor tulceni. Prezentând aceeași diversitate, despre care menționam în cazul Fraher Distribution, în produsele și brandurile expuse la raft, magazinele Fraher Retail se diferențiază la nivel local prin comercializarea produselor din carne de pasăre, refrigerată în varianta vrac, dar și ambalată conform trendurilor din piață (atmosferă controlată, skin sau pungă).

Un alt plus al punctelor Fraher Retail îl reprezintă carmangeria Fraher, în cadrul acesteia fiind prezente produse din carne refrigerată în varianta vrac – carne de porc, vită, oaie, curcan și pui. În cadrul carmangeriei, sortimentele prezente la vitrină sunt diverse, întocmai a le pune la dispoziție clienților noștri prospețime și calitate.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024