Gratis

INSPECTOR IN DOMENIUL SANATATII SI SECURITATII IN MUNCA

SOCOT SA

Candidatul Ideal

(1.) Cerinţe:
(1.1.) Studii în învăţământul liceal filiera teoretică în profil real sau filiera tehnologică în profil tehnic;
(1.2.) Curs în domeniul securității și sănătății în muncă cu durată de cel puțin 80 ore;
(1.3.) Curs cadru tehnic cu atribuții în domeniul prevenirii și stingerii incendiilor;
(1.4.) Cunoștințe solide privind legislația specifică;
(1.5.) Bune abilități de comunicare (scris și verbal);
(1.6.) Capacitate de organizare, etică profesională, responsabilitate, onestitate şi confidenţialitate;
(1.7.) Perseverenţă în atingerea obiectivelor;
(1.8.) Cunoștințe avansate în utilizarea calculatorului, utilizare MS-Office ( ex:Word, Excel, Outlook);
(1.9.) Permis de conducere categoria B;
(1.10.) Disponibilitate deplasări.

Descrierea jobului

(2.) Scopul postului: Asigurarea respectării reglementărilor legale privind sănătatea și securitatea în muncă (SSM)/situații de urgență (SU)/prevenirea și stingerea incendiilor ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈(PSI) în cadrul SOCOT SA, precum și identificarea și gestionarea riscurilor pentru sănătatea și siguranța angajaților.
(3.) Atribuțiuni de serviciu:
(3.1.) Planificarea, organizarea și realizarea activităţilor de prevenire şi protecţie /situații de urgență (SU)/ prevenire și stingere a incendiilor (PSI) în cadrul SOCOT SA;
(3.2.) Întocmirea documentației specifice SSM/SU/PSI conform reglementărilor în vigoare;
(3.3.) Verificarea respectării prevederilor legale în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă (SSM) și situații de urgență (SU)/ prevenirea şi stingerea incendiilor (PSI) în cadrul SOCOT SA, conform reglementărilor legale;
(3.4.) Instruirea și informarea lucrătorilor în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă (SSM)/ situații de urgență (SU)/ prevenire și stingere a incendiilor (PSI);
(3.5.) Stabilirea mijloacelor materiale şi tehnice necesare securităţii şi sănătăţii în muncă;
(3.6.) Evidența echipamentelor de muncă, verificarea periodică a acestora de către persoane competente, identificarea și dotarea lucrătorilor cu echipamente individuale de protecție necesare, precum și întreținerea, manipularea, depozitarea și înlocuirea acestora conform reglementărilor în vigoare;
(3.7.) Asigurarea semnalizării de securitate şi/sau de sănătate la locurile de muncă;
(3.8.) Ține evidența echipamentelor utilizate în stingerea incendiilor ( stingătoare, hidranți, pichete PSI, s.a.) și starea de valabilitate/conformitate a acestora și propune Conducerii soluții practice privind utilajele/echipamentele folosite.
(4.) Oferim:
(4.1.) Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;
(4.2.) Pachet salarial atractiv;
(4.3.) Tichete de masă conf. CCM în vigoare;
(4.4.) Abonament de asigurări de sănătate pe partea de Outpacient (Ambulatoriu) și partea de Impatient (spitalizare și intervenții chirurgicale) și alte beneficii extrasalariale;
(4.5.) Recompense financiare în funcție de performanțele și realizările profesionale;
(4.6.) Oportunități de dezvoltare și formare profesională precum și de formare profesională continuă;
(4.7.) Pentru deplasările efectuate în interes de serviciu, se asigură transport, cazare, indemnizație de mobilitate sau diurnă, după caz, conform legislației în vigoare.

(5) Despre SOCOT: Pentru mai multe detalii privind proiectele SOCOT SA, vă rugăm să consultați site-ul societății: www.socot.ro

Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024