Gratis

Ingrijitor animale hotel pisici, cabinet veterinar

PERFECT PET S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Descriere pe scurt: Pentru hotelul nostru de pisici ( Cat Hotel ), cautam o persoana responsabila care sa preia o parte din atributiile ce tin de ingrijirea pisicutelor si interactiunea cu proprietarii. La nevoie va trebui sa ajuti si in cabinet sau frizerie pentru tinut/supravegheat animale.

Locatie: 2 locatii, Berceni - zona Aparatorii Patriei (la 7-8minute de metrou) si Obor (3-4 minute de metrou). Preponderent se va lucra in Berceni, dar trebuie sa existe disponibilitate pentru mers si in cealalta locatie dupa nevoie.

Program: 40 - 42h pe saptamana (+30min/zi pauza de masa). Se lucreaza intercalat cu alti colegi - 2 weekenduri lucrate cu 1 weekend liber (cu zile libere in timpul saptamanii atunci cand se lucreaza in weekend). Orarul in timpul saptamanii este 10-19, iar in weekend 10-18.

Salariu: in jurul valorii de 2700 lei- 3000 lei net in functie de experienta (din care 700 bonuri de masa) cu posibilitate de crestere in timp in funcție de performate/responsabilitati. Platit tot legal, contract, etc.

Atentie: poate suna foarte distractiv dar este un job serios cu responsabilitati foarte serioase. Nu este suficient "sa iti placa pisicile" ci trebuie sa poti si sa gestionezi capriciile unui numar foarte mare de pisici diferite, cazate concomitent in perioadele de varf. Gandeste-te la diferenta intre "imi plac copiii" si "imi doresc sa fiu ingrijitor la locul de joaca pentru copii". Nu este suficient sa "iti placa copiii" pentru a face fata atributiilor si stresului cand trebuie sa ai grija de ei in locul de joaca din Mall.

Descrierea jobului

Activitatile sunt:
  • Curatenie in spatiile de cazare ale pisicutelor dimineata si seara (si peste zi la nevoie)
  • Verificat starea ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de sanatate - si anuntat medicul daca apare vreo problema
  • Hranit conform indicatiilor lasate de proprietar pentru fiecare pisica, curatat bolurile
  • Interactiunea cu pisicutele (scos pe rand in locul de joaca comun - pisicile straine nu interactioneaza intre ele, jucat cu ele, facut poze pentru trimis proprietarilor si postat pe Facebook/Instagram)
  • Cazarea / decazarea conform indicatiilor managerului hotelului
  • Ajutatul altor colegi din sediu atunci cand activitatea la hotel este scazuta (la frizerie, in cabinet, in receptie sau pe partea de magazin online). Hotelul reprezinta o activitate sezoniera, cu perioade foarte aglomerate in unele luni dar si perioade mai libere in altele(moment cand ne poti ajuta cu alte lucruri iar noi te platim fara nici o retinere).

Cerintele:
  • Persoana super-obisnuita cu pisicile si caracterul lor variat (unele sunt iubitoare - dar altele sunt agresive)
  • Conditie fizica buna
  • Disponibilitate pentru lucrul si in unele zile de sarbatoare importante (Craciun, 1 ianuarie) - cu plata suplimentara. Suntem deschisi 365 zile / an iar pisicutele trebuie ingrijite zilnic.
  • Preferabil - cunostinte minime de limba engleza pentru a putea comunica sumar cu proprietarii ce nu sunt români.
  • Avantaj - experienta in interactiunea cu mai multe pisici, frecvent (in una din situatiile - foster / voluntariat adapost / diverse cursuri in domeniu, sau altele similare)

Beneficii:
  • Contract pe perioada nedeterminata si plata legala din prima zi
  • Job de vis pentru cine iubeste pisicutele si este harnic/responsabil :)
  • Posibilitatea de a avansa in timp
  • Reduceri la produsele si serviciile din cadrul centrelor Perfect Pet (pana la 50%)
  • Abonament medical la o retea de clinici private, subventionat 70% de catre angajator
  • Prime de sarbatori si ziua de nastere.

Perfect Pet opereaza 3 centre veterinare in Bucuresti, unde oferim o gama de servicii si produse complete pentru proprietarii de animale de companie.

Pentru clienti, Perfect Pet reprezinta locul unde pot gasi ce este mai bun pentru prietenii necuvantatori, fie ca este vorba de servicii medicale, de frizerie sau produse din petshop.

Pentru angajati, salonul reprezinta locul in care isi pot perfectiona calitatile in domeniul frizeriei, in care lucreaza intotdeauna cu echipamente si produse de cea mai buna calitate si in cele mai bune conditii.

Prin cabinetul medical oferim clientilor aceeasi experienta placuta si fara griji cu care s-au obisnuit in cadrul salonului. Aici, angajatii cu studii din domeniul medical pot deprinde experienta si noi cunostinte, avand acces la dotari moderne si suport din partea intregii echipe pentru a se dezvolta profesional.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 28 Iun. 2024