Gratis

Ingineri / Tehnicieni / Mecanici de Utilaje

RET UTILAJE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

RET UTILAJE CAUTĂ COLEGI DE ECHIPĂ - ELECTRO-MECANICI / INGINERI / TEHNICIENI UTILAJE

Ați fost dintotdeauna pasionat de tehnică ︆︎︋︈︋︇️️​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︆︎︋︈︋︇️️​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎si de „meșterit” mașini și utilaje? Ați reușit întotdeauna să faceți să funcționeze mașini și utilaje? Vă doriți să faceți parte dintr-o o echipă de profesioniști care activează de peste 30 de ani în acest domeniu? Sunteți o persoană organizată și muncitoare?

Vă așteptăm cu drag în echipa RET Utilaje! Anunț valabil pentru zona Banat si cu disponibilitate de deplasare in zona alocata.

Descrierea jobului

Descrierea postului si responsabilitati:
  • Identificarea defectelor utilajelor din portofoliul RET și a cauzelor acestora;
  • Identificarea pieselor necesare pentru realizarea ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄lucrărilor asupra utilajelor;
  • Comunicarea necesarului de materiale (unelte, piese de schimb, etc.);
  • Realizarea de diagnostice, revizii, reparații și întreținere pentru utilajele din portofoliul societății;
  • Participarea la punerea în funcțiune a mașinilor și utilajelor la sediul clienților;
  • Realizarea documentației corespunzătoare activității (de exemplu, procese verbale de constatare).
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, în funcție de experiența în domeniu și/sau capacitatea de învățare, începând de la 1000 euro net, in functie de experienta;
  • Asigurare de sănătate;
  • Program flexibil;
  • Tichete de masă, diurnă pentru deplasări;
  • Acces la cursuri de pregătire tehnică în țară și în străinătate;
  • Telefon și mașină de serviciu;
  • Prime
Cerinte:
  • Minim 1 an experiență în domeniul utilajelor de constructii / agricole, SAU minim 3 ani experiență în alt domeniu tehnic relevant;
  • Cunoștințe relevante de mecanică, hidraulica si electrica, precum si diagnoza computerizata;
  • Disponibilitate la deplasări in zona alocata;
  • Cunoștințe relevante în interpretarea schemelor electrice si hidraulice ale utilajelor;
  • Spirit de echipă, flexibilitate și profesionalism în desfășurarea lucrărilor executate;
  • Lucru organizat;
  • Capacitate și dorință de învățare a domeniilor noi relevante pentru activitate;
  • Minim liceu tehnologic, diploma de inginer constituie un avantaj important;
  • Cunoștințe operare PC pentru operarea echipamentelor de diagnoza;
  • Cunoștințe limba engleza cel puțin la nivel de baza;
  • Permis auto minim cat. B;
  • Alte autorizări sau certificări reprezintă un avantaj.

RET Utilaje SRL este una dintre cele mai vechi firme din piața românească (1994), ce are in portofoliul de produse mașini, utilaje si echipamente pentru construcții din branduri cunoscute la nivel internațional precum Kubota, Magni, Hidromek, Atlas Copco, Strassmayer, Weycor, si mulți alții.

Publicat 8 Iul. 2024 Reactualizat 2 Aug. 2024 Expiră 7 Aug. 2024