Gratis

INGINER UTILAJ TEHNOLOGIC

Umiva Engineering S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

* Absolvent studii superioare tehnice (profil utilaj tehnologic, mecanic, transporturi, certificari sau calificari relevante in domeniul ingineria utilajelor tehnologice);
* Minim 3 ani experienta in pozitia de inginer sau experienta anterioara relevanta in domeniul ingineriei utilajelor tehnologice;
* Cunostinte solide in domeniul mecanicii, electronicii si automatizarii, dar mai ales despre ︈legislatia in vigoare din domeniul constructiilor si privind calitatea in constructii;
* Abilitati de analiza si rezolvare a problemelor tehnice legate de utilaje;
* Excelente abilitati si capacitatea de comunicare, relationare si munca in echipa;
* Persoana dinamica, cu spirit de initiativa si orientata spre rezultate;
* Capacitatea de a organiza, coordona si finaliza lucrari/proiecte multiple;
* Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele limita;
* Cunostinte avansate de optimizare a utilajelor tehnologice si de operare calculator (minim pachetul MS Office);
* Cunostinte limba engleza - nivel mediu;
* Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • Coordonarea si controlul lucrarilor de reparatii executate pentru auto si utilaje, pentru incadrare in grafic, buget si indeplinirea standardelor ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈︁de functionare si fiabilitate;
  • Optimizarea utilajelor tehnologice pentru a indeplini cerintele specifice ale companiei;
  • Urmarirea, gestionarea si raportarea cheltuielilor si veniturilor in atelierul de reparatii auto si utilaje;
  • Identificarea si rezolvarea problemelor tehnice legate de utilaje, in faza de operare;
  • Testarea si evaluarea performantei utilajelor tehnologice pentru a asigura functionarea corecta si eficienta;
  • Colaborarea cu echipa de ingineri, tehnicieni si alti specialisti pentru a asigura implementarea eficienta a proiectelor;
  • Mentenanta preventiva si corecta a utilajelor tehnologice pentru a asigura functionarea continua si sigura;
  • Monitorizarea si raportarea performantei utilajelor tehnologice, identificand oportunitati de imbunatatire continua;
  • Urmarirea, gestionarea si raportarea consumurilor de combustibil, piese si consumabile pentru utilajele din santiere;
  • Urmarirea si eficientizarea exploatarii utilajelor din santiere.

Iti oferim:
  • salariu motivant;
  • desfasurarea activitatii intr-o companie puternica si dinamica;
  • mediu de lucru placut si un colectiv foarte bine pregatit;
  • oportunitati de invatare si imbogatire a cunostintelor;

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.
Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru programarea unui interviu. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

UMIVA Engineering S.R.L. este o companie cu capital integral romanesc, care activeaza cu succes in toate sectoarele de constructii, dar in special in domeniul infrastructurilor de transport. Echipa noastra este implicata in numeroase proiecte de modernizare, extinderere si reabilitare a drumurilor nationale, regionale si locale din Romania.
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 20 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024