Gratis

Inginer tehnolog / Inginer textile / Manager proiect

MATEI CONF GRUP SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Activitatea se va desfasura la adresa: str. Industriilor, sat Ghergani, oras Racari, jud. Dambovita.
Program de lucru: luni-vineri 7:00 - 15:30, transportul este asigurat de companie.
  • Cunostinte operare PC nivel avansat (MS Office);
  • Atentie la detalii si bune abilitati de organizare;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate de a lucra in echipa;
  • Flexibilitate si proactivitate;
  • Studii superioare tehnice de specialitate (Confectii textile, Chimie, Merceologie);
  • Cunostinte aprofundate despre procesele tehnologice, materialele, echipamentele si metodele de lucru specifice industriei;
  • Experienta profesionala de minim 3 ani in domeniu.

Descrierea jobului

  • Asigura legatura intre departamentul de Vanzari si Productie, supervizeaza executarea produsului;
  • Citeste si analizeaza cerintele clientului, din documentatia tehnica;
  • Conform specificatiilor primite, solicita materia prima si accesoriile pentru a fi aduse de achizitor;
  • Gestioneaza procesul de testare si certificare a materialelor prin planificarea si comunicarea activa cu laboratoarele;
  • Realizeaza consumurile de materiale si calculele de cost;
  • Se asigura ca atat constructorul de tipare cat si modelierii respecta intocmai cerintele clientului si procesul tehnologic stabilit;
  • Realizeaza TRIM card-ul si intocmeste specificatia tehnica a produsului;
  • Realizeaza dosarul fizic cat si cel digital al comenzii;
  • Urmareste realizarea comenzilor conform cerintelor tehnice si a standardului de calitate cat si respectarea timpului de livrare agreat.
Beneficii:
  • Salariu net intre 4000 si 6000 lei (se stabileste de comun acord in functie de rezultatele obtinute la proba de lucru)
  • Tichete de masa
  • Prime de Paste si Craciun
  • Bonus de performanta, la final de an
  • Posibilitatea de avansare in cariera catre pozitii de management

MATEI CONF GRUP este unul dintre principalii producatori de echipamente de lucru si protectie, cu o experienta de 21 ani pe piata de confectii textile din Romania.
Viziunea noastra este de a crea si produce echipamente de lucru si protectie din respect pentru oamenii care muncesc.
Performanta noastra ne mentine pe Locul 1 in Topul National al Firmelor Private in domeniul producerii echipamentelor individuale de protectie a muncii, conform clasamentului intocmit de Camera de Comert si Industrie a Romaniei.
Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024