Gratis

Inginer/ Tehnician service echipamente medicale

Med Tech Distributions S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui tehnician/inginer service pasionat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre în domeniul echipamentelor medicale. Candidatul ideal va avea o experiență solidă în diagnosticarea și repararea echipamentelor medicale, fiind capabil să ofere soluții eficiente și de înaltă calitate clienților noștri. Vom aprecia în mod deosebit persoanele orientate către rezolvarea problemelor, cu abilități excelente de comunicare și care pot lucra eficient atât în echipă, cât și individual.

Cerințe:
Studii superioare în domeniul tehnic (Inginerie Electrică, Electronică, Mecanică sau similar).
Experiență demonstrată în diagnosticarea și repararea echipamentelor tehnice, de preferință într-un mediu industrial sau comercial.
Cunoștințe solide în domeniul electrotehnic, electronic și/sau mecanic.
Abilități excelente de comunicare și interacțiune cu clienții și colegii.
Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a gestiona prioritățile într-un mediu dinamic.
Certificări sau licențe relevante vor constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Sa realizeze lucrari complexe de instalare, intretinere si service a echipamentelor distribuite de catre companie
Sa se deplaseze la sediul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀clientului, pentru interventii in urma solicitarii acestora, sau sa asigure asistenta tehnica Telefonica
Sa diagnosticheze defectul in urma reclamatiei clientului
Sa inlocuiasca componentele defecte atunci cand este posibil
Sa asigure clientului un training minim de utilizare a echipamentului, in functie de specializarea tehnicianului
Sa intocmeasca documentatia necesara fiecarei interventii pentru cat mai buna gestionare si remediere adefectiunii (fisa de interventie/fisa de intrare in service/proces verbal de predare primire)
Sa gestioneze interventiile in functie de gradul de prioritate, stabilit de Manager-ul direct astfel incat sa se indeplineasca atributiile stabilite pentru ziua respectiva, alegandu-se traseul optim pentru indeplinirea lor
Monitorizeaza si efectueaza revizii tehnice periodica
Asigura instruirea la sediul clientilor a personalului utilizator al echipamentelor cu privire la modul de functionare al acestora;

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și profesionistă, într-un mediu stimulativ.
Dezvoltare profesională continuă prin traininguri și acces la tehnologii de ultimă generație.
Pachet salarial competitiv și alte beneficii atractive conform politicii companiei (Bonuri de masa, Masina de serviciu, Telefon mobil, Laptop etc)

Med Tech Distributions este un furnizor de încredere de echipamente medicale de înaltă calitate și consumabile medicale, oferind servicii complete de distribuție și service în domeniul sănătății. Cu o experiență vastă și o reputație solidă în industria medicală, ne angajăm să furnizăm soluții inovatoare și eficiente pentru a răspunde nevoilor complexe ale instituțiilor medicale, clinicilor și cabinetelor medicale.

Misiunea noastră este să facilităm accesul la echipamente medicale de înaltă calitate și consumabile esențiale pentru instituțiile medicale, contribuind astfel la îmbunătățirea calității îngrijirii pacienților și la avansarea sistemului de sănătate. Ne străduim să fim un partener de încredere pentru clienții noștri, oferindu-le produse și servicii de cea mai înaltă calitate, în conformitate cu cele mai recente standarde și reglementări din domeniul medical.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 21 Iul. 2024