Gratis

Inginer Tehnic - Sisteme Fotovoltaice

Mapa Rom Invest

Candidatul Ideal

Firma noastra, specializata in instalarea si comercializarea sistemelor fotovoltaice, este în cautarea unui Inginer Tehnic dedicat si calificat pentru a se alatura echipei noastre.

Candidatul ideal are cunostinte solide in domeniul electricitatii, iar experienta in industria fotovoltaica si/sau autorizare 2A si/sau 2B reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
* Intocmirea documentatiei tehnice de executie a lucrarilor;
* Realizarea calculelor de dimensionare a instalatiilor;
* Prospectarea pietei ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de echipamente electrice;
* Mentinerea relatiilor cu furnizorii actuali si cu departamentele lor tehnice;
* Identificarea echipamentelor si solutiilor potrivite conform nevoilor clientilor;
* Oferire suport tehnic clienților noștri - online;
* Realizare necesar si achizitionarea de echipamente electrice, tablouri, cabluri si alte componente necesare pentru proiectele fotovoltaice;
* Reprezinta Avantaj: Realizarea de calcule si proiectare pentru structurile sistemelor fotovoltaice

Cerințe:
Studii superioare in inginerie electrica sau un domeniu conex;
Autorizare 2A si/sau 2B reprezinta un avantaj;
Experienta anterioara in industria fotovoltaica este de preferat;
Permis de conducere categoria B;
Abilitati excelente de comunicare si relationare;
Capacitate de organizare si gestionare a timpului.

Ce oferim:
Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala - training si cursuri de specialitate;
Pachet salarial competitiv si beneficii suplimentare;
* bonus de performanta
* bonus de Sarbatori
Asigurare medicala;
Masina de serviciu, laptop si telefon;
Un mediu de lucru dinamic si provocator alaturi de echipa cu experienta.

Suntem o companie cu capital privat exclusiv romanesc, localizata in Iasi, si activam din anul 2000.
Suntem implicati in diverse industrii precum cea a producatorilor de ambalaje din carton, a energiei, constructii si agricultura.

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024