Gratis

INGINER SUPORT TEHNIC

ALEXANDRION SABER DISTILLERIES 1789 S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul tehnic.
Competente tehnice: cunostinte de baza in domeniul electric si mecanic, Autocad 2D, SAP, pachet Office.
Competente comportamentale: comunicare, negociere, spirit de echipa, adaptabilitate la nou, obtinere de rezultate.

Descrierea jobului

- Identifică posibilii furnizori de piese de schimb și materiale necesare în activitatea de mentenanta.
- Inregistreaza si gestioneaza comenzile ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄de piese si servicii in SAP.
- Inregistreaza si gestioneaza intrarile de piese, bonurile de consum comandate.
- Este ︁responsabil cu funcționarea normală a tuturor mașinilor, utilajelor și echipamentelor;
- Realizeaza planul de formare profesionala/ perfectionare impreuna cu superiorul direct cu privire la autorizarea/ reautoarizarea personalului in domeniile transport intern, electric, exploatare centrale.
- Colaboreaza cu furnizorii de servicii de instruire si autorizare in domeniile transport intern, electric, exploatare centrale.
- Ține evidența orelor de funcționare pentru realizarea programului de întreținere și reparații specifice;
- Colaborează cu șefii de secție pentru remedierea defecțiunilor apărute la mașini, utilaje și echipamente;
- Raportează șefului ierarhic superior programul de întreținere preventivă și propune idei de îmbunătățire a acestuia;
- Întocmește necesarul de piese de schimb și materiale specifice activității de mentenanță, asigurându-se că aceste corespund din punct de vedere calitativ și de siguranță a alimentului;
- Înregistrează orice reparație temporară, urmarește ca produsul să nu fie pus în pericol și se asigură de definitivarea reparației în cel mai scurt timp posibil;
- După finalizarea activităților de mentenanță, este responsabil cu verificarea și confirmarea că toate pericolele de contaminare a produsului au fost înlaturate și își dă acceptul pentru repunerea în funcțiune;
- După finalizarea activităților de mentenanță anunță șeful de secție pentru igienizare tuturor echipamentelor înainte de utilizarea în producție;
- Face parte din Comisia tehnică de verificare a cunoștințelor profesionale;
- Face parte din Comisia de recepție și punere în funcțiune a mijloacelor fixe din cadrul societății;
- Înlocuiește personalul din subordine în perioada concediilor, preluându-le atribuțiile/ sarcinile/ responsabilitățile;
- Răspunde de calitatea lucrărilor și de realizarea acestora la termen;
- Utilizează echipamentul de lucru și protecție în mod corespunzător;
- Utilizează grupurile sanitare, vestiarele, sala de mese și spațiile de producție cu respectarea normelor de igienă;
- Participă la cursuri și instruiri inițiate de Angajator, care au legatură cu activitatea desfășurată;
- Îndeplinește la termen sarcinile de serviciu conform fișei postului;
- Păstrează confidențialitatea datelor la care are acces;
- Respectă instrucțiunile verbale și scrise date de șeful ierarhic superior;
- Respectă Regulamentul Intern, normele de sănătate și securitate în muncă, normele de prevenire și stingere a incendiilor, respectă standardele managementului de calitate, normele de igienă;
- Previne sustragerea bunurilor aparținând societății și orice formă de risipă;
- Folosește cu responsabilitate autoturismul departamentului când sunt necesare deplasări la punctele de lucru, respectând legislația și regulamentele în vigoare;
- Anunță de îndată șeful ierarhic superior, orice incident petrecut cu autoturismul departamentului și după caz autoritațile statului;
- Anunță de îndată șefului ierarhic superior, pierderea sau furtul documentelor și/sau bunurilor aparținând societații
- Utilizeaza, păstreaza şi întreţine echipamentele de lucru; utilizeaza resursele puse la dispozitie pentru desfasurarea activitatii exclusiv în interesul companiei.
- Adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea şi interesele companiei.
- Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză care afectează firma.
- Participa la instruirile organizate intern de angajator sau prin furnizori de servicii de formare si perfectionare profesionala.
- Se prezinta la examenele medicale periodice programate de angajator pentru avizare medicina muncii.
- Respecta prevederile Regulamentului Intern, contractului individual de munca, fisa postului, normele de igiena, normele de sanatate si securitate in munca, normele de prevenire si stingere a incendiilor, sistemul de management al calitatii si procedurile si instructiunile de lucru ale sistemului Sistemului de Management al Sigurantei Alimentului (SMSA)

Descrierea companiei

Obiect de activitate: fabricare bauturi alcoolice.
Nr angajati: 250.
Sediul companiei: Com Bucov, Sat Pleasa
Transport asigurat de angajator din Ploiesti si din alte localitati din judetul Prahova.
Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 24 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024