Gratis

Inginer sisteme SCADA si Automatizari-studenti / absolventi

EPLUS AUTOMATION

Candidatul Ideal

Ești entuziast și dorești să îți construiești o carieră de succes? Îți propui să înveți, să investeşti timp și să te dezvolţi profesional?

Nu solicitam experienta pentru ca ne concentrăm pe asigurarea unui program de formare si dezvoltare continua și oferim un mediu de lucru inspirat, care promovează inovația și excelența.

Căutăm persoane cu viziune, determinare și dorința de a face parte dintr-o echipă proactivă, plină de entuziasm și pasiune pentru proiecte inovatoare.

Profil: student in an terminal / absolvent facultate / master: Facultatea dе Automatica / Electronica / Electrotehnica / Energetica industriala / Informatica / Informatica industriala / Inginerie electrica

Experienta: nu se solicita experienta ( experienta relevanta constituie un avantaj)

Abilitati:
  • Abilitati de comunicare si relationare in cadrul echipei
  • Capacitate de analiza, sinteza si interpretare a datelor
  • Orientare catre rezultat, capacitatea de a respecta termenele si obiectivele profesionale stabilite
  • Atentie la detalii, capacitate de luare a deciziilor si setare a prioritatilor
  • Aptitudini de planificare, organizare si control al activitatii
  • Posesor permis de conducere categoria B
  • Disponibilitate la deplasari in tara

Competente necesare:
  • Cunostinte bazele eletrotehnicii
  • Cunostinte de baza computer : Pachetul de programe Office (MS Excel, MS Word, Outlook)
  • Cunostinte Limba engleza (citit, scris, vorbit) - nivel mediu / avansat

Competente care constituie un avantaj:
  • Notiuni sisteme SCADA
  • Notiuni privind administrare sistemelor şi a echipamentelor de reţea
  • Notiuni utilizare software de configurare echipamente enregetice: relee protectie, RTU, PLC
  • Notiuni privind protocoalele de comunicație standard (utilizate în domeniul energetic) – IEC60870-5-101/104, DNP3.0, IEC61850, Modbus

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Configurare sisteme de comanda, control, automatizare si protectie, inclusiv sisteme SCADA si PLC Testare si punere in ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃functiune
  • Elaborare documentatie tehnica
  • Suport tehnic pentru beneficiarii sistemelor
  • Constatare deficiente si debug in cazul unei functionari anormale

Beneficii:
  • Pachet salarial motivant
  • Tichete masa
  • Bonus de performanta
  • Logistica necesara desfasurarii activitatii:telefon, laptop, masina
  • Instruire si materiale support pentru instruire intr-un domeniu de viitor ce implica tehnologie avansata.
  • Oportunitati de dezvoltarea profesionala pe termen mediu si lung intr-un mediu profesionist si dinamic in cadrul companiei

Ne concentrăm pe asigurarea unui echilibru optim între complexitatea tehnologică a soluției și competitivitatea economică a acesteia.

Livrăm soluții adaptate pentru:
  • Industria energetică (generare, transport, distribuție)
  • Sectorul de transport și distribuție a utilităților
  • Clienți industriali
Publicat 20 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 20 Iul. 2024