Gratis

INGINER SERVICE

DIAMEDIX
4 poziții

Candidatul Ideal

Acesta este un moment interesant pentru a vă alătura companiei Diamedix.

Dacă sunteți pasionat de rezolvarea a noi provocari, atunci aceasta este poziția pentru dvs.!

Diamedix este o companie dedicata domeniului medical și mai precis Laboratorului clinic. Oferim produse inovatoare pentru un diagnostic calitativ și o soluție completă, personalizată pentru toate tipurile de laboratoare, având ca scop crearea de beneficii semnificative pacienților și diagnosticului.

Compania susține dezvoltarea în domenii de interes, care vă pot pregăti pentru următorul nivel în cariera. Știm că oamenii sunt responsabili pentru succesul nostru și îi prețuim pe angajații noștri. Angajamentul nostru este de a crea un mediu de lucru în care sentimentul de valoare, respect și dedicație este o experiență zilnică.

Descrierea jobului

Rolul și responsabilitățile:

Departamentul de service Diamedix s-a angajat de la început să ofere un sprijin real clienților săi.
Ca specialist în domeniul ingineriei, veți avea ocazia să:
• Călătoriți și să demonstrați expertiza dvs. ca specialist tehnic în repararea și / sau instalarea produselor Siemens și să furnizați servicii valoroase clienților noștri, laboratoarelor clinice dintr-un teritoriu alocat.
• Oferiți asistență tehnică de rutină clienților în privința întreținerii echipamentelor instalate in laboratoarele clinice
• Efectuați servicii, reparații și / sau instalări ale echipamentelor comercializate de companiei - Aceasta poate include orice aspect privind suportul în teren și nu se limitează la hardware și software mecanic / echipament / rețele fără fir.
• Asigurați contactul cu clienții pentru problemele tehnice și de rutină.
• Programați și efectuați întreținerea preventivă conform politicii departamentului.
• Monitorizați performanța echipamentului clientului și rezolvați cele mai multe probleme de rutină.
• Diagnosticați defecțiunilor mecanice, hardware, software și de sistem, utilizând procedurile stabilite.
• Reparați / rezolvați rentabil orice problemă pentru a minimiza timpul de întrerupere a clienților.
• Oferiți analize, feedback și recomandări privind tendințele de defectare al produselor și problemelor legate de capacitatea echipamentelor.
• Sunteți responsabil pentru asigurarea și maximizarea satisfacției clienților cu soluțiile Diamedix și produsele sale conexe.

Cine trebuie să fiți:
• O persoană dedicată clienților noștri!
• O persoana care rezolvă toate problemele care apar în teren și care sunt alocate spre a fi rezolvate de dvs.

Care sunt solicitările:
• Diplomă de liceu/facultate , 2 ani de școală tehnică sau experiență de muncă echivalentă, studii tehnice specializari: automatizări, electronică, electrotehnică, mecanică.
• 2 ani de experiență progresivă de reparare sau service hardware / software mecanic / sistem sau rețele / rețele fără fir.
• Abilități eficiente de servicii pentru clienți, care includ o atitudine pozitivă, o interacțiune pozitiva cu clientul și menținerea relațiilor clienților în curs de derulare.
Diamedix este un angajator dedicat oamenilor săi.

Descrierea companiei

Cine suntem noi:

Diamedix Impex este unul dintre cei mai importanți distribuitori autorizați din România, fiind prezent în piața de diagnostic in vitro de mai bine de 28 de ani. La acest moment este distribuitor regional al unora din cei mai importanți producători de dispozitive medicale: Siemens Healthineers, Hologic, Horiba Medical, Sebia, Copan, Beckman Coulter, având ca obiect de activitate distribuția de reactivi, consumabile și echipamente destinate laboratorului clinic.

Credem în profesionalism și integritate și vedem în fiecare client pe care îl avem în portofoliu un partener pe termen lung, alături de care suntem mereu, cu cele mai performante servicii și produse din piață. Considerăm echipa noastră cea mai importantă investiție și de aceea asigurăm o specializare continuă, dar și un mediu competitiv și dinamic.

Te regăsești în ceea ce suntem?
Atunci vino în echipa noastră!
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024