Gratis

Inginer service aparatura medicala

RADIOMED IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Cunoștințe:
  • Studii tehnice superioare în electronică, automatizări, electromecanică, mecatronică sau alte domenii similare
  • Cunoștințe avansate utilizare tehnică de calcul
  • Experiența practică în întreținerea și repararea de aparatură medicală constituie un avantaj
  • Limba engleză (cel puțin nivel „upper-intermediate” pentru citire și înțelegere orală)
  • Permis de conducere (și experiență conducere pe drumuri lungi)

Alte cerințe:
  • Disponibilitate pt. deplasări frecvente în țară și, ocazional, în străinătate

Abilități personale:
  • Capacitatea de a diagnostica și repara defecțiuni la aparate electronice
  • Îndemânare în utilizarea unor instrumente electronice de lucru complexe (aparate de măsură, instrumente de diagnoză etc.)
  • Respectarea sarcinilor și termenelor stabilite
  • Bune abilități de comunicare
  • Redactarea corectă și îngrijită de documente tipizate (scrise de mână sau tehnoredactate electronic)
  • Mod de lucru ordonat și metodic
  • Atenție pentru detalii
  • Capacitate de colaborare eficientă

Descrierea jobului

Principalele atribuții:
  • Executarea reviziilor tehnice de întreținere pentru aparatura medicală
  • Diagnosticarea defecțiunilor și repararea aparaturii medicale
  • Efectuarea inspecțiilor tehnice ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄periodice și emiterea buletinelor tehnice de verificare pentru aparatura medicală
  • Realizarea (în echipă) de montaje / instalări / puneri în funcțiune de aparatură medicală
  • Instruirea utilizatorilor aparaturii medicale
  • Asistență tehnică în relația cu clienții, referitoare la activitatea compartimentului de service
  • Asistență tehnică pentru celelalte compartimente ale companiei
  • Asistență logistică pentru derularea activității compartimentului de service
Postul implică deplasări frecvente în țară, în interes de serviciu.

Inființată in a doua jumătate a anilor '90 de echipa tehnică specializată in radiologie medicală a unicului producător roman de aparatură roentgen, firma Radiomed acoperă in prezent cu succes vastul domeniu al aparaturii medicale radiologice pentru uz uman și veterinar. Radiomed Impex este autorizată de Comisia Națională pentru Controlul Activității Nucleare și de Ministerul Sănătății in vederea desfășurării activității in domeniile service, consultanță și comercializare aparatură roentgen pentru diagnostic și terapie. Firma Radiomed oferă intreaga gamă de servicii, produse și accesorii necesare amenajării și funcționării in condiții optime a oricărui laborator de radiologie, inclusiv soluții "la cheie" in vederea dezvoltării de noi afaceri sau modernizării celor existente.

Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 21 Iun. 2024 Expiră 28 Iun. 2024