Gratis

INGINER SENIOR PROIECTANT

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- Studii finalizate: inginerie civila/ cai ferate, drumuri si poduri;

- Experienta anterioara:
- Experiență recunoscută de proiectare și livrare în sectorul construcțiilor și să poată demonstra cunoștințe tehnice în domeniul proiectelor civile (de preferință structurale și geotehnice), cu sprijinul unor calificări corespunzătoare;
- Experiență în revizuirea documentației tehnice și a desenelor;
- Experiență în gestionarea și coordonarea proiectanților.
- Experiență de lucru în proiecte complexe, multidisciplinare, cu interacțiune cu numeroase părți interesate.
- Să fie familiarizat din punct de vedere tehnic cu proiecte structurale complexe, geotehnică, lucrări feroviare;
- Să fie capabil să gestioneze problemele potențiale cauzate de interacțiunea dintre părți și discipline;
- Limba engleza nivel avansat;

Descrierea jobului

- Sprijina echipa tehnica naționala și asigura coordonarea proiectanților și echipelor tehnice și echipele tehnice din șantier;
- Ca parte ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄a echipei centrale de tehnic, va conduce procesul de design in ariile ce i-au fost desemnate de către directorul tehnic (exemplu, proiectare structură, proiectare geotehnică, etc.);
- Gestionează activitatea proiectanților până la atribuirea contractului și pana la proiectarea detaliată si acceptarea de catre client. În acest sens, se va asigura că proiectarea este livrată în conformitate cu programul convenit și va raporta și va urmări progresul acesteia. Managerul tehnic va prezida ședințele de progres din domeniul său de responsabilitate cu toate părțile implicate, asigurându-se că se păstrează înregistrări exacte și că se gestionează acțiunile;
- Va colabora cu echipele de execuție și cu serviciile interne de design pentru a contesta propunerile proiectanților, pentru a asigura un raport calitate-preț și soluții care să fie construibile și eficiente, respectând în același timp cerințele din informațiile privind lucrările furnizate de beneficiar;
- Asigura legătura cu clientul, cu părțile interesate și cu alte părți, conform cerințelor din informațiile privind lucrările;
- Să fie competent în ceea ce privește crearea și finalizarea documentației în conformitate cu așteptările proiectului și ale clientului. Trebuie să fie organizat și capabil să își prioritizeze propriul volum de muncă pentru a livra la timp și să aibă o bună atenție la detalii. Să aibă abilități excelente de comunicare și să fie capabil să trateze cu alte persoane la diferite niveluri;
Publicat 19 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 19 Oct. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.