Gratis

Inginer proiectare electrica - senior

Simtel Team S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent studii tehnice de profil: Inginerie electrica;
  • Experienta in domeniul proiectarii electrice de peste 5 ani; experienta in domeniul energiei verzi constituie avantaj;
  • Autorizare ANRE pentru IIA IIB;
  • Cunostinte foarte bune de Eplan si Autocad;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Capacitate de lucru individual, dar si in echipa;
  • Personalitate energica, proactiva, atitudine pozitiva;
  • Atenție la detalii si capacitate de gestionare multipla a proiectelor.

Descrierea jobului

Cerinte:
  • Elaborarea documentației de proiectare electrica, parte scrisa si parte desenata;
  • Deține cunoștințe tehnice temeinice de specialitate electrică, automatizări ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁si/ sau curenți slabi;
  • Participa impreuna cu echipa/ PM-ul la vizitele tehnice de la sediul clientului si identifica/ propune soluții de racord;
  • Elaboreaza scheme electrice tip cu soft dedicat (Eplan, Autocad);
  • Întocmește schemele de detaliu ale tablourilor electrice si de automatizare;
  • Realizeaza calculul electric specific proiectului conform normativelor in vigoare;
  • Realizeaza schemele monofilare pentru instalațiile electrice proiectate;
  • Respecta normativele si legislația in vigoare;
  • Analizeaza si respecta caietele de sarcini primite de la șeful direct sau PM;
  • Elaboreaza memoriului tehnic conform cerințelor din normele si reglementările in vigoare;
  • Elaboreaza jurnalul de cabluri si lista de echipamente in cadrul proiectelor;
  • Participa la elaborarea ofertelor si acorda suportul necesar echipei de vânzări;
  • Răspunde si susține documentația întocmită in fata beneficiarului;
  • Participa la ședințele de avizare la solicitarea Operatorului de Distribuție si sustine in fata acestuia documentatia intocmita.
  • Beneficii acordate:
    Financiar:

    - pachet salarial atractiv;
    - prime ocazionale;
    - buget lunar într-o platformă de beneficii cunoscută (tichete de masă, tichete culturale, tichete de vacanță etc.)
    - abonament medical la o clinică privată.

    Condiții de lucru:

    - telefon mobil, laptop;
    - zile libere suplimentare la Concediul de odihnă în funcție de vechimea în companie;
    - oportunități de dezvoltare într-un domeniu dinamic;
    - traininguri de specialitate/ dezvoltare personală.

SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, iar din august 2024 - pe Piata Principala a Bursei de Valori Bucuresti, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.
La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie, dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024