Gratis

Inginer proiectare electrica senior

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Inginer proiectant electric
Studii tehnice absolvite : Universitatea Politehnica – Profil Energetica/Electrotehnica / Inginerie electrica / Automatizari.
Cunostinte PC: MS Office, Eplan, Autocad 2D
Constituie avantaj cunoasterea software: Dialux, Caneco, Ecodial, Simaris, Etap.
Constituie avantaj cunoasterea sistemelor de convertizoare (ABB, Siemens, Schneider..)
Constituie avantaj cunoasterea sistemelor de automatizare precum si a aparatajului SIEMENS (et200s, et200m, PCS7), Schneider, ABB, Allen Bradley, Eaton
Constituie avantaj major experienta in proiecte ce au inclus echipamente de medie tensiune.
Limbi straine: engleza – avansat, franceza – nivel mediu.
Experienta profesionala: minim 5 ani in proiectare electrica, in companii cu profil similar.
Excelente abilitati de comunicare.
Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate
Spirit de echipa, flexibilitate, dinamism si rapiditate in adaptarea la cerintele companiei.

Descrierea jobului

Postul estе in Bucurеsti si raporteaza Dirеctorului dе Divizie

Pаrticipа imprеuna cu еchipa lа reаlizаrea аctivitatilor specificе de proiectare ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄instalatii electrice si de automatizare.
In functie de natura proiectului si de aptitudinile angajatului, acesta participa, total sau partial, la unele din activitatile descrise mai jos:

Proiectare instalatii electrice:
Elaborarea documentatie de dimensionare si calcul retele electrice (scheme monofilare, bilant puteri, protectii, cabluri)
Realizare de scheme pentru tablourile electrice (tablouri de distributie, tablouri control motoare,tablouri automatizare, iluminat, HVAC).
Prelucrare liste de semnale, senzori si motoare
Realizare scheme de control, scheme de interfata si schimburi de semnale intre echipamente
Realizarea de instalatii de prize, paratraznet si iluminat (tablouri de iluminat, cutii de prize, scheme conexiuni)

Activitati conexe managementului de proiect:
Participa la elaborarea de oferte si devize estimative.
Elaboreaza specificatii de materiale, fise tehnice pentru achizitii produse si servicii specifice, caiete de sarcini

Activitati conexe lucrarilor de executie:
Participa la activitati de punere in functiune si supervizare lucrari de executie

Se ofera: un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, bonuri de masa, expunere internationala, posibilitati de dezvoltare a carierei, pachet de servicii medicale la o clinica privata, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Recunoscut ca expert in sectoarele de activitate din Industrie, Energie, Infrastructura Cladirilor sau a Transporturilor, IMSAT Groupe SNEF proiecteaza, dezvolta si integreaza solutii multitehnice pentru cele mai complexe aplicatii.

Experienta dovedita prin proiectele implementate cu succes pe plan national si international, abordarea de tip “solutii la cheie” si expertiza echipei ne permit sa fim alaturi de clientii nostri in toate etapele, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta.

Publicat 12 Iun. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 12 Iul. 2024