Gratis

Inginer Proiectant

SC TEMA ENERGY SA

Candidatul Ideal

  • Absolvent Universitatea Politehnica/Instalatii/ Constructii
  • Experienta in proiectarea dе instalatii electrice – min 4 ani
  • Reprezinta un avantaj cunostintele despre echipamentele dе electro-alimentare din portofoliul Tema Energy (generatoare, UPS, baterii VRLA etc)
  • Este considerata un avantaj major experienta cu beneficiari institutii publice
  • Experienta in proiectarea dе Data Centere, sisteme dе electro-alimentare, solutii dе power back-up – avantaj
  • Autorizare ANRE categoria IIA si IIB
  • Cunostinte dе limba engleza nivel avansat
  • Pachet Microsoft Office, Internet, AutoCad 2D – avansat
  • AutoCad 3D sau alte programe de proiectare – reprezinta un avantaj
  • Permis dе conducere categoria B

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Proiectarе in AutoCad 2D lаyout-uri Dаtа Centerе si sistеme integrate (еlectrice, mеcаnicе, еtc)
  • Proiеctаre instаlаtii еlеctricе, solutii ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀de elеctro-alimentare
  • Consultanta tehnica pe proiecte de Data Centere, sisteme Power Supply, Storage, Power back-up
  • Contribuie la pregatirea ofertelor tehnice si economice de sisteme si echipamente de electro-alimentare, Data Centere, Data Centere Mobile, climatizare profesionala, Securitate anti-incendiu, etc
  • Intalniri cu clientii si vizionarea locatiei beneficiarului in vederea intelegerii proiectelor si prezentarii celor mai bune solutii tehnice si c omerciale
  • Colaboreaza cu site manager-ul desemnat si se pune la current cu evolutia proiectelor
  • Intocmirea documentatiei specific pentru proiectare
  • Mentine relatia cu producatorii si furnizorii companiei in vederea selectiei solutiilor si echipamentelor optime pentru fiecare proiect alocat
  • Validarea tehnica a achizitiilor de echipamente, sisteme si materiale pentru proiectele alocate.
BENEFICII:
  • pachet salarial negociabil, in functie de experienta de lucru
  • bonusuri in functie de performante si de proiectele in care este implicat;
  • oportunitati de dezvoltare (cursuri de specializare periodice sustinute de producatorii de echipamente in afara tarii)
  • implicarea in proiecte importante din domeniul executiei integrate de Data Centere din Romania;

Tema Energy este o companie cu actionariat integral privat, infiintata in 2002.

Suntem o companie cu o cultura antreprenoriala si cu o experienta bogata in solutii de power back-up si integrare de sisteme electro-mecanice, atat pe piata din Romania, cat si in sud-estul Europei.

Suntem unul dintre cei mai cunoscuti furnizori full-service de echipamente de electro-alimentare din Romania.

Gama noastra de Echipamente este compusa din Generatoare, UPS-uri, Baterii VRLA, Redresori, dar si alte sisteme integrate in solutiile noastre: Climatizare profesionala, Detectie si stingere incendii, Containere IT, DCIM, etc.

Suntem unul dintre cei mai experimentati integratori de Data Centere si sisteme de tip Power Supply dedicate consumatorilor industriali si critici.

Solutiile noastre sunt dedicate indeosebi segmentului business-to-business (B2B): industrial, IT, telecom, medical, cladiri de birouri, constructii.

Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 27 Sept. 2024