Gratis

Inginer Proiectant Structuri de Rezistenta

ELEMENT DESIGN S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Ești gata să îți pui amprenta pe proiecte de impact și să contribui la dezvoltarea viitorului (la propriu)?
Dacă ai experiență în proiectare și calcul structuri de rezistență, alătură-te echipei noastre și transformă-ți pasiunea în rezultate concrete!

Studii: Absolvent al Facultății de Construcţii - Sectia Constructii civile si industriale
Experiență: Experiența în domeniul proiectării reprezintă un avantaj semnificativ.
Cunoștințe Tehnice: Stăpânești software-uri de proiectare și analiză structurală precum Autodesk Robot/ETABS/Revit/AllPlan și ești la curent cu legislația și normativele în domeniul construcțiilor.
Aptitudini Personale: Ești o persoană organizată, orientată spre rezultate, cu abilități excelente de comunicare și un spirit de echipă dezvoltat.

Descrierea jobului

Proiectare: Vei proiecta structuri de rezistență pentru o varietate de construcții - de la clădiri rezidențiale și comerciale, până ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄la cele industriale.
Analiză Structurală: Realizezi calcule și analize pentru structuri din beton, zidarie, metal si lemn, utilizând software-uri de specialitate.
Desene Tehnice: Elaborezi desene tehnice și detalii de execuție conform normelor în vigoare.
Estimarea Costurilor: Întocmești devize și estimezi costurile pentru proiectele la care lucrezi.
Colaborare: Lucrezi îndeaproape cu arhitecți, ingineri și alți specialiști pentru a asigura succesul proiectelor.
Prezentare și Coordonare: Participi la ședințe de coordonare și prezinți soluții tehnice clienților și partenerilor.

De ce să ni te alături?
Dezvoltare Profesională: Vei avea ocazia să-ți perfecționezi abilitățile într-un mediu dinamic și plin de provocări.
Proiecte Diverse: Vei contribui la proiecte variate, de impact, care îți vor oferi satisfacția de a vedea cum munca ta prinde viață.
Echipă Unită: Alături de noi, vei face parte dintr-o echipă colaborativă și flexibilă, orientată către inovație și interesată de realizarea unui succes colectiv.

Dacă te regăsești în această descriere, așteptăm să te cunoaștem!

Cu o abordare integrată și orientată către rezultate de calitate superioară, oferim servicii de proiectare și consultanță structurală, management de proiect și proiectare geotehnică pentru o gamă diversificată de construcții, de la cele civile și industriale până la cele agricole. Cu un palmares impresionant în proiectarea și consultanța în construcții, ne-am impus ca o prezență de încredere începând cu anul 2015. Echipa noastră este compusă din profesioniști pasionați și experimentați în domeniul ingineriei civile și geotehnice, dedicându-se excelenței prin continuă perfecționare și training-uri specializate. Suntem partenerul de încredere pentru clienții noștri, transformând viziunile în realitate și construind împreună viitorul durabil.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024