Gratis

Inginer Proiectant sisteme fotovoltaice

Datacor SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Datacor este o companie 100% romaneasca, cu 20 ani de experienta pe piata de solutii inovatoare de comunicatii, securitate si electrice, operand in segmentele office, retail si industrial. Din 2002 pana in prezent, compania a crescut continuu, ajungand la o echipa de peste 120 de persoane si o cifra de afaceri de 9 milioane de euro.

Vrei sa faci parte din echipa Datacor?
Cum ne-ar plăcea sa fii tu, in calitate de nou coleg al nostru:
- Ai absolvit Universitatea Tehnica – Inginerie Electrica / Electrotehnica / Energetica / Instalații;
- Ai experiența pe partea de proiectare instalații electrice de joasa tensiune (fazele SS, SF, DTAC, PT);
- Ai experiența in urmărirea proiectelor realizate;
- Cunosti limba engleza;
- Deții permis de conducere categoria B (optional);
- Ai cunoștințe bune de AutoCAD;
- Autorizații de electrician ANRE II A, II B;
- Atent la detalii, simț tehnic, dorința si flexibilitate de a învață lucruri noi;
- Abilitați de comunicare, analiza si sinteza informațiilor;

Descrierea jobului

- Vei realiza studii de soluție, studii de fezabilitate, DTAC si DTOE, proiect tehnic si detalii de execuție pentru instalații ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁electrice JT;
- Vei elabora breviarele de calcul;
- Vei realiza antemăsurători;
- Vei elabora documentația pentru procurarea de echipamente electrice şi a materialelor necesare montării acestora (specificații tehnice, foi de date, scheme monofilare, scheme de comanda etc.);
- Vei susține proiectele in comisii CTA pentru obținere avize (dacă va fi cazul);
- Vei depune si vei obține autorizații de la diferite instituții, în funcție de specificul proiectului;
- Vei colabora cu echipa de pe șantier si vei participa la discuțiile tehnice cu beneficiarul;
- Experienta in implementarea centralelor fotovoltaice, constituie un avantaj;
- Postul presupune uneori delegații pentru stabilirea soluției si preluarea informațiilor din teren.

Locatie : Cluj-Napoca, Bistrita
Program lucru : Full time

Iti oferim:
- Pachet salarial la care se adauga ;
  • Prime de Paste si de Craciun;
  • Vouchere de vacanta “Discover Romania”;
  • Bonificatie anuala corelata cu performantele la nivelul companiei;
  • Asigurare de viata.
- Laptop, telefon;
- Diurna in cazul deplasarilor;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei companii dinamice;
- Posibilitatea de a participa la cursuri sau programe de pregatire profesionala.

Compania Datacor este prezentă în patru orașe din România: Bistrița, unde avem sediul administrativ și logistic, București - sediul secundar și logistic și sediile din Cluj și Timisoara, care funcționează ca puncte de prezență și logistice.
Întreaga activitate Datacor are la bază un set de valori care ne ajută să construim parteneriate de succes și de lungă durată cu clienții noștri.
In echipa suntem mai puternici - Suntem cei mai puternici atunci când lucrăm împreună ca o echipă unită.
Ne plac provocarile - Misiunea noastră ne cere să facem lucruri care nu au fost făcute înainte. Asta ne aduce bucurie și ne reamintește de ce ne place meseria asta.
Facem lucrurile asa cum trebuie – Etica ne-a ghidat de-a lungul timpului și de aceea suntem cunoscuți în piață pentru calitatea soluțiilor și a serviciilor noastre.
Dorim sa invatam in continuu – Am investit întotdeauna în educație și tehnologie din dorința de a fi lideri și nu urmăritori în domeniile în care activăm.
Ne adaptam la nevoile clientului - Empatizăm cu clienții noștri, pentru a le întelege provocările prin care trec, livrându-le soluțiile de care au nevoie.

Publicat 21 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 28 Oct. 2024