Gratis

Inginer Proiectant Sisteme Fotovoltaice

General Electro Proexim
2 poziții

Candidatul Ideal

General Electro Proexim SRL este în căutarea unui Inginer Proiectant dedicat și pasionat de energiile regenerabile, care să se alăture echipei noastre. Dacă ai experiență în proiectarea sistemelor fotovoltaice și îți dorești să contribui la dezvoltarea unor proiecte sustenabile, te invităm să aplici!

Cerințe:
  • Diplomă de licență sau master în Inginerie Electrică, Energetică, sau un domeniu conex.
  • Experiență de minim 2-3 ani în proiectarea sistemelor fotovoltaice.
  • Cunoștințe solide în utilizarea software-urilor de proiectare electrică și de simulare a sistemelor fotovoltaice (PV*SOL, PVcase, AutoCAD, HOMER etc.).
  • Familiaritate cu normele și reglementările în vigoare pentru instalațiile fotovoltaice.
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare, cu capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
  • Gândire analitică și atenție la detalii.
  • Permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări ocazionale.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Proiectarea sistemelor fotovoltaice pentru diverse tipuri de clădiri și locații, incluzând atât proiecte rezidențiale, cât și comerciale sau ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀industriale.
  • Elaborarea planurilor și schemelor electrice pentru instalarea și funcționarea optimă a sistemelor fotovoltaice.
  • Realizarea studiilor de fezabilitate și evaluarea performanțelor energetice ale proiectelor propuse.
  • Colaborarea strânsă cu echipele de instalare și supervizarea implementării proiectelor pentru a asigura conformitatea cu specificațiile tehnice.
  • Asigurarea respectării reglementărilor locale și internaționale în domeniul energiei regenerabile.
  • Monitorizarea și gestionarea documentației tehnice pe durata întregului proiect.
  • Participarea la întâlniri cu clienții și furnizorii pentru a discuta cerințele tehnice și a oferi consultanță de specialitate.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța.
  • Posibilitatea de a lucra într-un domeniu de viitor, cu un impact pozitiv asupra mediului.
  • Oportunități continue de formare și dezvoltare profesională.
  • Mediu de lucru dinamic și echipă prietenoasă.
  • Asigurare medicală privată și alte beneficii suplimentare.

Compania noastră oferă servicii de top din 1992 în proiectarea, execuția și mentenanța rețelelor electrice cu tensiuni cuprinse între 0.4 kV și 400 kV. Suntem specializați în realizarea de stații de transformare și sisteme fotovoltaice, asigurând soluții complete și personalizate pentru fiecare client. Cu o echipă de profesioniști experimentați și echipamente de ultimă generație, garantăm eficiență, fiabilitate și siguranță în toate proiectele noastre, contribuind la dezvoltarea unei infrastructuri electrice durabile și performante

Publicat 18 Sept. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 18 Oct. 2024