Gratis

​INGINER PROIECTANT REZISTENTA

ALPHA PROJECT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice de specialitate, de preferat in constructii civile, industriale si agricole;
Atitudine optimista si pozitiva;
Experienta in proiectare minim 2 ani;
Capacitatea de analiza, sinteza si planificare;
Capacitatea de a respecta termene limita;
Experienta in elaborarea documentatiilor SF, DALI, PAC, PTE.

Descrierea jobului

Utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
Utilizare software proiectare structurala: ETABS, ALLPLAN, TEKLA, GRAITEC sau alt program similar la un ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂nivel bun de cunoastere;
Interactiune cu colegii din alte specialitati si responsabilii de proiect;
Conceperea modelului structural pentru cladiri/structuri din beton armat, hale/structuri metalice, structuri de zidarie si lemn;
Efectuare calcul structural, dimensionarea elementelor structurale;
Elaborarea pieselor desenate pentru structuri de rezistenta in Autocad/Graitec/Revit - proiectarea se realizeaza in BIM;
Elaborarea documentatiei scrise privind structura de rezistenta: caiete de sarcini, extrase materiale, memorii tehnice, breviare de calcul;
Participarea la fazele determinante stabilite in faza de proiectare;
Interactiune cu echipele din santiere deoarece societatea realizeaza obiective de investitii cu contracte proiectare si executie;
Pozitia poate presupune si deplasari - carnetul de conducere este un avantaj.

ALPHA PROJECT SRL este o companie ce presteaza servicii de proiectare si executie atat in sectorul public cat si in cel privat. Contractele companiei se bazeaza in mare parte pe obiective la care se realizeaza si proiectarea si executia acestora dintre care amintim: consolidari cladiri civile si industriale, unitati spitalicesti, hale metalice cu poduri rulante, restaurare de monumente istorice, asfaltari strazi si drumuri de interes local, retele edilitare etc. Compania colaboreaza cu o vasta retea de specialisti in diverse domenii pentru realizarea cu succes a contractelor. Mentionam ca in general proiectele realizate si executate se incadreaza in categoria A sau B de importanta.
Publicat 24 Sept. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 24 Oct. 2024