Gratis

INGINER PROIECTANT MECANIC

NEOTRONIK AUTOMATION SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii in domeniul ingineriei mecanice (constructii de masini / inginerie industriala, roboti industriali, mecatronica, inginerie mecanica)
  • Cunostine bune de limba engleza (cu sau fara certificare)
  • Experienta de lucru cu aplicatiile CAD Siemens-NX sau SolidWorks (cu sau fara cetrificare)
  • Experienta de lucru cu aplicatii de baze de date PLM / EDB (engineering data base)
  • Minim 1 an de experienta de lucru intr-o companie producatoare de sisteme automatizate de manipulare si transfer, utilaje industriale si/sau executie de automatizari industriale complete
  • Minim 1 an de lucru in calitate de proiectant mecanic (modelare 3D, intocmire liste de componente, intocmire desene de executie si de ansamblu)
  • Cunostintele de lb. germana constituie un avantaj
  • Cunostinte bune de utilizare a aplicatiilor office uzuale (MS Outlook, MS Teams, MS Excel / Word / Powerpoint)
  • Atenite la detalii
  • Abilitatea de a analiza si a rezolva problemele tehnice
  • Cunostinte bune legate de posibilitatile de fabricare/prelucrare a pieselor si de asamblare a acestora
  • Munca in echipa: corelarea propriilor sarcini si planificari cu cele ale echipei, respectarea termenelor limita convenite, comunicarea intarzierilor si impedimentelor

Descrierea jobului

  • Proiecteaza piese si ansamble dedicate, conform specificatiilor primite
  • Stabileste si clarifica cerintele tehnice pentru proiect (in urma cererilor primite ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈de la clienti / Design lead)
  • Analizeaza solutiile disponibile si le alege pe cele optime, din pct. de vedere al costurilor si al cerintelor tehnice
  • Modelare 3D
  • Defineste si inregistreaza articolele noi in baza de date
  • Intocmeste lista componentelor (BOM)
  • Intocmeste desenele de executie si de ansamblu
  • Tine cont de normele de siguranta pentru exploatarea echipamentelor proiectate
  • Asigură suport echipelor de montaj, achiziții și vânzări, cu informații, scheme, schițe sau desene
  • Raporteaza realizarile efective (ore lucrate pe proiect, finalizarea sarcinilor, intarzieri si modificari aparute, etc.) catre Design Lead.

NEOTRONIK AUTOMATION este o companie activă în domeniul productiei de linii automatizate in industrie, conveioare, instalatii si echipamente inclusiv proiectare mecanica , electrica si mentenanta, . În locația din Cluj-Napoca, echipa noastră poate răspunde cerințelor și nevoilor clienților într-un mod personalizat, flexibil și eficient. Echipa NEOTRONIK livrează soluții la cele mai înalte standarde, având un nivel de experiență bogat în proiecte internaționale, respectiv angajați care comunică fluent nu doar în limba română, cât și în limba germană și engleză.

Portofoliul nostru de activități cuprinde și următoarele servicii: furnizare de componente mecanice proiectare mecanică, proiectare electrică, asamblare completă de instalații și echipamente electrice sau mecanice, asamblare completă de panouri electrice, soluții de automatizări, optimizare echipamente sau linii de producție în industrie, intervenții service sau mentenanță pentru mașini și echipamente industriale.

Punctul de lucru al companiei este situat în vecinătatea Aeroportului Internațional Aurel Vlaicu.

Publicat 29 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 29 Oct. 2024