Gratis

Inginer proiectant mecanic

Auxilium Engineering S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un designer junior/inginer proiectant mecanic care va fi sub coordonarea directă a managerului tehnic, pentru a lucra într-o echipă cu alți tehnicieni și care va trebui să fie proactiv în desfășurarea activităților sale. Este necesară o motivație deosebită pentru muncă și un interes particular pentru aspectele tehnice. Candidatul ales va fi plasat în cadrul biroului tehnic într-un context dinamic și internațional, va colabora cu colegi designeri/ingineri proiectanti.

Descrierea jobului

I se va cere să se ocupe de următoarele activități: modelarea 3D și realizarea desenelor tehnice, proiectarea și dezvoltarea componentelor ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀mecanice și nu în ultimul rând utilizarea software-urilor Inventor, Solidworks.
Cerințe Tehnice Necesare: Licență în inginerie mecanică, o bună pregătire tehnică de bază si bune cunoștințe de desen tehnic mecanic.
Flexibilitatea și abilitatea de a lucra în echipă completează profilul.

Dacă credeți că sunteți în conformitate cu acest profil și sunteți interesat de oportunitate, aplicați pentru acest anunț. În cazul în care CV-ul dumneavoastră respectă solicitările, persoana noastră de contact vă va contacta cât mai curând posibil.
Deasemenea, trebuie sa trimiteți CV-urile si la adresa de e-mail recruiting@auxilium-ict.com, indicând la secțiunea ”subject” codul "DES-designer junior/inginer proiectant mecanic"

Auxilium Engineering S.R.L. este o companie care desfășoară activități de proiectare mecanică și consultanță în domeniul sistemelor de automatizare industrială.

Clienții Auxilium, de rang internațional activează preponderent în sectoarele Automotive și Food & Beverage.

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024