Gratis

Inginer proiectant instalatii

Suess Consulting Romania S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

​Inginer proiectant instalatii sanitare/electrice

Esti pasionat de inginerie si inovare in domeniul instalatiilor?
Vino în echipa SUESS Consulting Romania!

La SUESS Consulting Romania, redefinim limitele ingineriei prin solutii inovatoare si sustenabile. Suntem o echipa de profesionisti entuziasti care transforma ideile in realitate. Daca esti in cautarea unei oportunitati de a-ti valorifica abilitatile si de a contribui la proiecte revolutionare, te asteptam alaturi de noi!

Ce ne dorim de la tine:
Diploma de licenta in inginerie (specializarea instalatii este un avantaj);
Minimum 3 ani de experienta în proiectarea instalatiilor;
Cunostințe de software CAD (AutoCAD, Revit, MagicCAD sau echivalent);
Capacitate de analiza si atentie sporita la detalii;
Abilităti excelente de comunicare si lucru în echipa;
Cunoasterea normelor si reglementarilor europene specifice instalatiilor;
Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational (cunoasterea limbii germane este un avantaj);
Orientare catre auto-studiu, educatie si dezvoltare profesionala.

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile tale:
Vei concepe si dezvolta instalatii electrice sau sanitare care vor da viata cladirilor;
Vei ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈crea documentatii detaliate si desene de executie care vor ghida echipele de pe teren;
Vei lucra indeaproape cu arhitecti si alti ingineri pentru a asigura integrarea armonioasa a proiectului;
Te vei asigura ca toate proiectele respectă normele si standardele in vigoare;
Vei participa la întalniri de proiect si vei prezenta solutiile tehnice clientilor si partenerilor nostri.

Ce oferim:
Pachet salarial competitiv: Salariu atractiv si beneficii pe masura;
Dezvoltare profesionala: Oportunitati de training si dezvoltare continua;
Mediu de lucru: Un mediu dinamic si suportiv unde inovatia este incurajata;
Proiecte inovatoare: Participarea la proiecte de amploare care iti vor pune in valoare creativitatea si abilitatile tehnice;
Distractie si relaxare: participăm la team building-uri, avem periodic team hangouts si workshop-uri distractive;
Birou placut si modern: stim cu totii ca un mediu de lucru placut creste productivitatea;
Bonusuri pentru recomandari: avem incredere in angajatii nostri, astfel încat orice recomandare de prieteni facuta de ei este valoroasa si platibila;
Cultura si experienta: suntem o echipă deschisa si receptiva! Avem colegi în 4 tari diferite. Puteti interactiona, colabora si descoperi diferite culturi;
Tichete de masa: 30 lei/zi;
Sanatate si Wellness: beneficiem la locul de munca în fiecare saptamana de un cos sanatos cu fructe, cafea si ceai;
27 zile de concediu pe an: deoarece stim cat de important este echilibrul intre munca si timp liber;
Flexibilitate: posibiliatea de a lucra de acasa 1zi/saptamana.
Cursuri de limba germana: cu profesor, in timpul programului de lucru.

Alatura-te noua si contribuie la construirea unui viitor sustenabil si inovator!

SUESS Consulting Romania este o firma de inginerie specializata in proiectarea instalatiilor pentru cladiri. Planificam exclusiv tehnologia pentru cladiri complexe. Ne concentram pe constructii de spitale, laboratoare si cladiri industriale. Lucram in acest mediu provocator de peste 50 de ani, atat pe plan national, cat si international.

Afla mai multe despre noi: www.ibsuess.de

Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024