Gratis

Inginer proiectant CCIA

ABC HUMAN CAPITAL
4 poziții

Candidatul Ideal

Competente:
 Buna înțelegere a legilor, standardelor și reglementărilor aplicabile in Romania pentru domeniul construcțiilor si zonelor adiacente acestora;
 Capacitate de a revizui tehnic proiecte de complexitate medie;
 Capacitatea de a contribui la aspectele tehnice specifice pentru si soluții adaptate la necesitățile proiectului
 Cunoștințe aprofundate a codurilor de proiectare a structurilor de rezistentă pentru clădiri;
 Capacitate de a revizui tehnic proiecte de complexitate mare si de a propune soluții de optimizare si conformare structurala;
 Abilitatea de a îndruma clienții/ beneficiarii prin procesul de luare a deciziilor tehnice și de a propune soluții alternative în cazul în care există modificări ale parametrilor proiectului;
 Experiență în elaborarea/ coordonarea proiectelor pentru disciplina structura;
 Abilitatea de a comunica și colabora eficient cu clienții, echipa de proiectare și specialiștii tehnici, verificatori, experții pe specialitatea structura de rezistenta;
 Cunoașterea aprofundată a metodologiilor, tehnicilor și conceptelor de gestionare a proiectelor;
 Competențe în gestionarea riscurilor și rezolvarea situațiilor neprevăzute pe parcursul proiectelor.
 Absolvent al Facultății de Construcții Civile, Industriale și Agricole, secția Construcții Civile, Industriale și Agricole
(CCIA);

Cunostinte:
BIM/Revit
Allplan
AutoCAD
ETABS
Suita Microsoft (Office 365 – Teams,
Word, Outlook, Excel, etc).
Mathcad, Cross Section, Robot, SAP2000;

Descrierea jobului

 Responsabil de toate etapele e proiectele pentru proiectul/proiectele unde este desemnat;
 Emite soluții în cadrul etapei Concept/ante-proiect;
 ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Realizează pre-dimensionarea elementelor structurii de rezistență;
 Realizează conformarea structurală de ansamblu;
 Dimensionează elementele structurii de rezistență conform normelor în vigoare;
 Coordonează/ elaborează documentația tehnică – piese scrise și piese desenate pentru diferite faze ale proiectului (S.F./D.A.L.I., D.T.A.C., P.T.+D.E.)
 Reprezintă compania în cadrul întâlnirilor cu beneficiarul, colaboratori, subcontractori, precum și în fată altor entități în legătură cu proiectarea, pentru proiectele pe care le coordonează;
 Participa la elaborarea de proceduri/ metodologii de operare relevante pentru calculul sau modelarea elementelor structurale;
 Pregătește rapoarte de proiectare și urmărește obținerea aprobărilor din partea autorităților de reglementare relevante;
 Evaluează activitatea colegilor pe care îi coordonează și contribuie la îmbunătățirea performantelor acestora;
 Responsabil pentru calitatea generală a livrabilelor proiectelor și a serviciilor alocate;
 Este responsabil de transmiterea la timp a livrabilelor pentru proiectele alocate;
 Coordonează și verifică echipa alocata;
 Coordonează si verifica a documentațiile elaborate de către colaboratori, subcontractori, pe specialitatea de rezistenta;

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri. Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse. Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting. Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual. www.abchumancapital.ro

Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024