Gratis

Inginer ofertare

PRODFER CONSTRUCT SRL

Candidatul Ideal

Inginer ofertare in constructii in Cluj -Napoca
  • Studii superioare absolvite (profil ing economica sau ing si management );
  • Experienta in licitatii publice si SEAP
  • Carnet conducere cat.B
  • Cunostinte a programului e-devize sau similar.
  • Buna cunoastere a detaliilor tehnice in ceea ce priveste produsele care trebuiesc aprovizionate si ofertate;
  • Persoana sociabila si politicoasa, organizata, capacitate buna dе comunicare si relationare;
  • Capacitate dе lucru in echipa;
  • Atentie la detalii, respectarea termenelor impuse, orientat spre indeplinirea obiectivelor;
  • Abilitatea dе a lucra in mod independent si sub presiunea termenelor;
  • Atitudine pozitiva, punctualitate, entuziasm, dinamism;
  • Aptitudini dе negociere;
  • Cunostinte bune dе utilizare a MS Office (Outlook, Word si Excel).

Descrierea jobului

  • Intocmirea ofertelor tehnico-economice in conformitate cu cerintele clientilor si cu strategia companiei;
  • Calculul costurilor proiectelor si identificarea solutiilor de ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂optimizare;
  • Oferirea de asistenta tehnica clientilor/colegilor pentru produsele comercializate;
  • Punerea la dispozitia clientilor/colegilor fisele / datele tehnice.
  • Vizite ocazionale pe santier înainte de intocmirea ofertelor financiare
  • Negocierea cu furnizorii si colaboratorii;
  • Urmărirea si implementarea proiectelor contractate;
  • Respectarea termenelor limita si a standardelor de calitate;
  • Colaborarea cu echipele tehnice si comerciale pentru a identifica solutiile optime pentru clienti;
  • Participarea la licitatii si prezentari de oferte;
  • Mentinerea unei baze de date cu informatii despre produse, preturi si furnizori.
Beneficii
  • Pachet salarial atractiv 5000- 7000 Ron Net in functie de experienta
  • Tichete de masa in valoare de 35 ron
  • Decontare transport
  • Abonament servicii medicale- Rețeaua Regina Maria
  • Un mediu de lucru placut si competitiv
  • Oportunitatea dezvoltării carierei intr-o companie serioasă, solidă si de succes

Prodfer Contruct este o companie specializata in constructia de parcuri fotovoltaice de mari dimensiuni in Germania, Spania, Italia, Portugalia si Austria. Cu o echipa de aproximativ 70 de angajati suntem dedicati in a construi parteneriate si a oferi solutii de calitate clientilor nostrii. Cu o experienta vasta in construire de parcuri fotovoltaice, putem vorbi de un portofoliu de clienti nationali si internationali. Puterea, perseverenta si spiritul de echipa e ceea ce ne defineste in colaborarea cu clientii nostri.

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024