Gratis

Inginer ofertare

MECANEX SA

Candidatul Ideal

Tipul job-ului: Full Time
Locatie: Botosani

Cautam un coleg Inginer Ofertare pentru a se alatura unei echipe ce ofera solutii pentru managementul fluidelor, in domenii precum: agricultura (irigatii), gestionarea apelor uzate, constructii civile si comerciale, gas&oil, industrial.
Apreciem sa cunoastem o persoana orientata spre rezultate, autonoma, care are cunostintele si deprinderile necesare postului, o persoana ce se adapteaza la cerintele profesionale si la complexitatea muncii, creativa, cu capacitate de analiza si sinteza a riscurilor, interesata de idei “noi”, cu spirit de initiativa, care isi asuma responsabilitatea, cu o capacitate foarte buna de relationare si de comunicare, de integrare in echipa si colaborare in contexte de munca in echipa. Sunt apreciate, totodata etica, tactul, loialitatea.
Daca te regasesti in rolul descris, atunci dorim sa te cunoastem!

Cunostinte si calificari necesare:
Studii superioare tehnice finalizate – Constructii, Instalatii, Inginerie economica
Cunoasterea unui soft de proiectare (reprezinta un avantaj)
Cunoasterea unui program de devize (reprezinta un avantaj)
Cunostinte avansate MS Office
Foarte bune abilitati de comunicare si munca in echipa
Experienta in estimarea costurilor de executie si intocmire devize
Experienta de munca pe un post similar, min 3 -5 ani

Descrierea jobului

Ce vei face:
  • Vei oferi consultanță clienților în ceea ce privește susținerea soluțiilor alese;
  • Vei analiza cererile de oferta ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂si documentatia (caietul de sarcini, planul de executie, liste de cantitati) in vederea realizarii propunerilor tehnice si financiare
  • Vei solicita cereri de oferta catre furnizori si vei analiza ofertele primite, in vederea obtinerii celor mai avantajoase preturi de servicii, materiale si echipamente
  • Vei estima cheltuielile (total cost estimat) si vei prezentarea datele catre Directorul Comercial, in vederea aprobarii
  • Vei elabora documentele necesare privind decontarea lucrarilor in desfasurare
  • Vei intocmi situatiile de lucrari ce au la baza rapoartele primite din santier
  • Vei propune și implementa acțiuni în scopul îmbunătățirii procesului de ofertare;
  • Vei întocmi rapoarte referitoare la activitatea desfășurată și vei actualiza în mod constant baza de date privind proiectele existente și cele noi;
  • Vei analiza și raporta periodic, către superiorii ierarhici, gradul de transmitere a ofertelor în termenele stabilite;
  • Vei face o cercetare zilnică pe platformele de specialitate spre identificarea de noi furnizori.

Beneficii:
  • Salariu fix + bonus anual de performanta, in functie de indicatori KPI;
  • Transport asigurat sau posibilitate de decontare;
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o echipa in plina dezvoltare;
  • Prin trimiterea aplicatiei tale pentru acest anunt de angajare iti exprimi acordul de a fi contactat prin e-mail, telefon sau prin alt mijloc de comunicare, de catre unul dintre reprezentantii nostri, cu scopul de a-ti oferi mai multe detalii despre postul vizat, de a stabili un interviu, o intalnire sau o discutie ulterioara privitoare la oportunitatea de angajare.

MECANEX SA este o companie specializată în producția de pompe de apă și produse turnate de fontă. Societatea a fost înființată la începutul anilor '70, în Botoșani. Începând cu 2002, compania are un acționar majoritar privat, acesta fiind și anul în care s-au început investițiile în dotarea cu echipamente moderne, necesare creșterii competitivității pe piața produselor de profil. La ora actuală, MECANEX livrează produse turnate din fontă în Germania, Austria,Italia și Elveția. Pe segmentul de piață reprezentând pompe de lichide, MECANEX este unic producător pentru mai multe tipuri și acoperă o mare parte din necesarul intern de aceste produse.

Publicat 18 Iun. 2024 Reactualizat 18 Iun. 2024 Expiră 18 Iul. 2024