Gratis

Inginer Ofertare Decontare

CIS GAZ SA

Candidatul Ideal

CIS GAZ . - Companie ce activeaza in domeniul constructiilor de magistrale de gaz de peste 30 de ani cauta sa angajeze - Inginer Ofertare - Decontare
  • Cunoasterea a cel putin unui program de intocmire devize : DOCLIB, INTELSOFT.
  • Experienta anterioara in in ofertare - decontare- Cunostinte solide de calcul si estimarea calculelor
  • Comunicare eficientă cu toate părțile implicate în proiect (client, echipe interne, furnizori).
  • Respectarea termenelor limită și a bugetelor stabilite.

Descrierea jobului

Ofertare:
- Analizarea documentatiei si cerintelor proiectului.
- Elaborarea ofertelor tehnico-financiare.
- Calcularea costurilor si evaluarea resurselor necesare pentru realizarea ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂proiectului.
- Asigurarea ca ofertele sunt conforme cu specificatiile tehnice si cerintele legale.

Decontare:
- Urmarirea progresului proiectului si monitorizarea costurilor.
- Pregatirea situatiilor de lucrari si a deconturilor intermediare si finale.
- Colaborarea cu echipele de proiect si departamentele financiare pentru asigurarea unei decontari corecte si la timp.
- Gestionarea documentatiei aferente procesului de decontare si asigurarea conformitatii acesteia cu cerintele contractuale.

Aceasta pozitie necesita o combinatie de cunostinte tehnice, abilitati de gestionare a proiectelor si competente financiare. Inginerii ofertare-decontare trebuie sa fie bine organizati, sa aiba abilitati analitice si de negociere puternice si sa fie capabili sa lucreze sub presiune pentru a respecta termenele limita.

Beneficii:
  • Teambuilding
  • Masina de servici
  • Telefon și laptop
Publicat 21 Iun. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 21 Iul. 2024