Gratis

Inginer Ofertare Decontare Constructii Civile

VALEX ORIZONT SRL

Candidatul Ideal

Societatea SC VALEX ORIZONT SRL punct de lucru CLUJ NAPOCA cauta:
Descriere post: Inginer Ofertare Decontare Constructii Civile
Pentru clientul nostru, un important jucator pe piata de constructii civile. Cautam un profesionist dedicat si experimentat care sa se alature echipei si sa contribuie la realizarea proiectelor de succes.
Inginerul de ofertare-decontare in constructii civile este responsabil pentru pregatirea ofertelor tehnice si financiare, precum si pentru monitorizarea si gestionarea procesului de decontare al proiectelor de constructii civile.

PERSOANA DE CONTACT
ING. MEREU MARINELA 0749500672

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
1. Ofertare:
o Analiza documentatiilor tehnice si identificarea cerintelor proiectului.
o Calcularea si pregatirea ofertelor de pret in ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈conformitate cu specificatiile tehnice si cerintele clientului.
o Solicitarea si analizarea ofertelor de la furnizori si subcontractanti.
o Pregatirea documentatiei necesare pentru participarea la licitatii.
o Colaborarea cu departamentele tehnic si achizitii pentru obtinerea datelor necesare ofertarii.
2. Decontare si urmarirea executiei lucrarilor:
o Monitorizarea si gestionarea contractelor de constructii civile.
o Pregatirea situatiilor de lucrari si deconturilor pentru proiectele in curs.
o Verificarea conformitatii lucrarilor executate cu cerintele contractuale si standardele de calitate.
o Colaborarea cu beneficiarii si autoritatile pentru obtinerea aprobarilor necesare.
o Gestionarea documentatiei aferente procesului de decontare (procese verbale lucrari, declaratii de conformitate,facturi, avize, situatii de lucrari).
o Asigură interfața dintre organizație și beneficiar pentru derularea proiectului în condiții optime;
o Asigură respectarea termenelor de execuție și a condițiilor de calitate contractate de beneficiar;
o Conduce, organizează și administrează resursele materiale (personal propriu/ subcontractori, respectiv utilaje proprii/ închiriate) și resursele financiare ale proiectului;
o Coordonează activitățile din cadrul proiectului alături de șeful de șantier, echipele tehnice, consultanții și alți colaboratori implicați;
o - Urmărește bugetul și cash-flow-ul proiectelor în conformitate cu propunerea înaintată;
o - Monitorizează permanent bugetul, scopul și planificarea proiectului și informează persoanele implicate, identifică soluții pentru economii în bugetul proiectului;
o Asigură circulația informației în cadrul proiectului și pentru alte departamente ale organizației, planificând periodic întâlniri cu echipa de proiect și prezentând proiectul către restul departamentelor implicate;
o Intocmeste, centralizează întreaga documentație a lucrării, cartea constructiei și o predă către beneficiar la final;
o Asigură rezolvarea problemelor apărute în realizarea proiectului și informează, la timp Directorul Tehnic.
o Asigurarea respectarii termenelor limita si a bugetelor stabilite.
3. Raportare si Analiza:
o Elaborarea rapoartelor periodice privind stadiul ofertarii si decontarii proiectelor.
o Analiza costurilor si identificarea oportunitatilor de optimizare.
o Monitorizarea performantei proiectelor si raportarea catre management.

Cerințe:
• Studii: Absolvent al unei facultati de constructii.
• Experienta: Cu sau fara experienta.
• Cunostinte:
o Cunoasterea normelor si standardelor din domeniul constructiilor civile.
o Experienta in utilizarea programelor de calcul devize (ex. InterSoft, etc.)
o Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word, Project).
• Aptitudini:
o Capacitate de analiza si sinteza.
o Abilitati de negociere si comunicare.
o Atentie la detalii si rigurozitate.
o Capacitatea de a lucra in echipa si de a gestiona multiple proiecte simultan.
• Altele: Permis de conducere categoria B (preferabil).

Beneficii:
• Pachet salarial competitiv.
• Oportunitati de dezvoltare profesionala continua.
• Mediu de lucru dinamic si provocator.
• Acces la programe de training si specializare.
Daca esti o persoana proactiva, orientata catre rezultate si dornica sa se dezvolte profesional, te invitam sa aplici pentru pozitia de Inginer Ofertare Decontare in cadrul echipei noastre. Așteptăm cu interes să faci parte din echipa noastră!

S.C. VALEX ORIZONT SRL societate cu raspundere limitata, infiintat in urma cu 10 ani din initiativa asociatilor Valean Alexandru si Valean Ancuta, avand ca obiect de activitate initial: Lucrari de pregatire a terenului; Lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale; Lucrari de constructii a proiectelor utilitare pentru fluide, electricitate si telecomunatii; Constructii hidraulice; Lucrari de demolare a cladirilor; Lucrari de foraj si sondaj pentru constructii; Lucrari de instalatii electrice; Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat; Lucrari de tamplarie si delgherie; Lucrari de pardoseli si placare a peretilor, de invelitori, sarpante si terase la constructii; Alte lucrari de finisare; etc

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 8 Oct. 2024