Gratis

Inginer navalist

SANTIERUL NAVAL CONSTANTA S.A.

Candidatul Ideal

- studii superioare tehnice de specialitate ( specializarea arhitectura navala, mecanica, sisteme si echipamente navale);
- experienta minimum 3 ani in activitatea de constructii/reparatii nave;
- cunostinte de operare in programul Aveva
- cunostinte foarte bune de lb. engleza- scris / vorbit;
- operare Microsoft Office ( Word, Excel, PPT, etc) - avansat;
- disponibilitate la un program prelungit precum si la calatorii in afara tarii;
- abilitati de coordonare, relationare, comunicare si lucru in echipa;
- abilitate de a actiona decisiv cu orientare spre rezultate si finalizarea proiectelor incredintate la termenele stabilite.

Abilitati de negociere contracte comerciale precum si oferte tehnice constituie avantaj.

Descrierea jobului

Inginer in specialitatea constructii navale/ instalatii si echipamente navale pentru activitati diverse in cadrul sectiilor de productie si departamentelor de ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀specialitate in cadrul societatii;
Cunostinte avansate privind constructia/ reparatia navei, montajul si/sau punerea in functiune a instalatiilor si echipamentelor navale;
Poate sa deruleze corespondenta comerciala in vederea obtinerii unor comenzi ferme din partea clientilor;
Intocmeste oferte de pret in baza specificatiilor tehnice primite de la Clienti;
Dezvolta relatiile comerciale intre societate si potentialii clienti.
Intocmeste contractele de reparatii si urmareste derularea acestora;
Poate sa promoveze activitatea societatii prin vizite la client sau participarea la expozitii.

Cunoasterea structurii costurilor de productie, a bugetelor si a metodologiei de estimare si elaborare a ofertelor comerciale constitue avantaj.

Salarizare si beneficii conform pozitiei si competentelor detinute.

Santierul Naval Constanta S.A. este unul din liderii nationali in constructia si reparatia de nave maritime comerciale si pentru industria de off-shore.
Avand in vedere planurile de dezvoltare ale companiei cu accent pentru activitatea de reparatii si conversii nave, societatea este intr-un continuu proces de dezvoltare a capitalului de resurse umane.
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024