Gratis

Inginer Mecanic

ALIRA RECRUITMENT SRL

Candidatul Ideal

AliRa Recruitment, recruteaza o pozitie de Inginer Mecanic -Viticultura pentru clientul sau, unul dintre cei mai importanti jucatori din Romania pe segmentul de viticultura si vinificatie, avand o suprafata totala de peste 1400 ha de vita de vie nobila, cu locatie in judetul Vrancea.

Compania este pregatita sa ofere cele mai bune conditii de cazare in zona pentru candidatii deschisi la relocare si bineinteles un pachet competitiv de remuneratie.

Profilul candidatului:
  • Minim 2 ani experienta pe un rol similar
  • Absolvent studii superioare tehnice
  • Foarte bune cunostinte tehnice despre utilajele si echipamentele din agricultura – viticultura
  • Experienta in coordonarea echipelor tehnice
  • Experienta anterioara in gestionarea bugetelor
  • Foarte bune abilitati de planificare si organizare
  • Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii
  • Orientare catre solutii si rezultate
  • Cunostinte MS Office
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Obiectivul postului - Coordoneaza activitatea de intretinere si reparatii a tractoarelor si utilajelor agricole din departamentul Viticultura.

Responsabilitati:
  • Coordoneaza in teren activitatea de reparatii si mentenanta a utilajelor companiei ;
  • Intocmeste necesarul de materiale si piese de schimb necesare pentru executarea lucrarilor de intretinere preventiva si corectiva in concordanta cu bugetul aprobat;
  • Mentine legatura cu furnizorii de utilaje si echipamente agricole ;
  • Verifica starea utilajelor si ia măsuri specifice pentru înlăturarea disfuncţiilor apărute, întocmeşte documentele necesare pentru a înlocui piesele degradate în timp util;
  • Contribuie la intocmirea bugetelor de cheltuieli cu piesele de schimb si materialele in sectorul in care isi desfasoara activitatea;
  • Coordoneaza operaţiile complexe (ajută la reglarea utilajului pentru executarea corectă a operaţiilor cu grad mare de dificultate, verifică precizia de execuţie a operaţiilor pentru respectarea cotelor)
  • Verifică calitatea lucrărilor executate.

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024