Gratis

Inginer mecanic - industria Farma

SC LAROPHARM SRL

Candidatul Ideal

- Experienta pe un post similar - minim 2 ani;
​- Studii superioare tehnice;
- Experienta pe un post similar in industria farmaceutica – prezinta avantaj;
- Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
- Abilitati de coordonare echipa;
- Proactiv si pasionat de domeniul tehnic (mecanica & electrotehnica);
- Organizat & atent la detalii.
- Cunostinte Autocad

Descrierea jobului

- Coordoneaza activitatea de intretinere echipamente pentru sectia de producție, in conditii de calitate impuse de standardele industriei farmaceutice si ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄legislatiei in vigoare.
- Planifica si urmăreste activitatea de intretinere periodica, reglajele utilajelor de productie si se asigura ca liniile de productie functionează în parametrii normali.
- Planifica si asigura derularea reviziilor periodice ale liniilor de producție; gestioneaza derularea contractelor de service.
- Intocmeste planificarea si documentatia pentru procedurile de lucru la revizia echipamentelor de productie si utilitati;
- Intocmeste fisele de revizie, fisele de schimbare produs si registrele de interventii pe echipamente pentru eficientizarea activitatii de intretinere si reparatii;
​- Initiaza, coordoneaza si conduce/ participa la proiecte de optimizare a echipamentelor de productie in colaborare cu celelalte departamente.

Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.
Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.
Cu un portofoliu actual de peste 90 de produse (medicamente cu prescripţie medicală, medicamente fără prescripţie medicală - otc-uri şi suplimente alimentare), laboratoare de cercetare de cel mai înalt nivel, linii de producţie moderne şi o puternică echipa de reprezentanţi medicali şi de vânzări, Laropharm se numără printre principalii competitori autohtoni de pe piaţa farmaceutică din România.
Investiţiile companiei sunt concentrate spre îmbunătăţirea şi extinderea portofoliului de produse, având ca principal obiectiv satisfacţia consumatorilor şi susţinerea unei vieţi sănătoase.
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024