INGINER MECANIC CONSULTANTA MASINI UNELTE,COORDONARE SERVICE

SC ROCAST SRL

Candidatul Ideal

Dezvoltarea profesionala, competitivitatea si profesionalismul sunt competente pe care in cadrul companiei noastre le poti dezvolta in mod constant.Vino in echipa noastra!
Cautam un inginer cu studii superioare in domeniul tehnic: Mecanica, Electromecanica sau echivalent.
Cunostinte in domeniul tehnic: masini – unelte, tehnologii de prelucrare.
Capacitatea de a coordona echipa de tehnicieni.
Abilitati solide de comunicare si relationare.
Experienta in domeniu constituie un avantaj.
Cunoasterea limbii engleze/germane constituie de asemenea un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Inginer ce asigura consultanta tehnica precum si coordonarea echipei de tehnicieni din service.
Oferirea de suport tehnic clientilor ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁pentru masini unelte : strunguri , masini de frezat , masini de gaurit, etc, dar si alte echipamente tehnice.
Supravegherea, diagnosticarea și repararea echipamentelor tehnice conform specificațiilor și standardelor companiei.
Identificarea și remedierea problemelor tehnice în mod eficient și profesionist.
Gestionarea documentatiei tehnice si mentinerea legaturii cu consultantii tehnici din Germania.

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra intr-o echipa dinamica, dornica de afirmare si progres.
Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.
Oportunitate de promovare in cadrul companiei;
Program de lucru Luni-Vineri pana la 16.30.
Tichete de masa.
Asiguram transportul din Bucuresti pana la sediul nostru din Otopeni.

Dorim sa va prezentam ROCAST unul dintre cei mai mari distribuitori de produse tehnice din Romania , o companie cu peste 250 de oameni cu sediul in Otopeni, Ilfov.

Programul de livrari cuprinde peste 70.000 de produse diferite (peste 90% in stoc), de la banalul surub cu cap hexagonal pina la strunguri si freze. Livrarea se face cu CARGUS in maxim 24 de ore pentru majoritatea reperelor.
Reteaua de distributie are 60 de Reprezentanti Tehnico Comerciali, cu masini OPEL CORSA, laptop, telefon.
Vanzarea se face cu ajutorul CATALOAGELOR de baza, care cuprind descrierea si pretul produselor si care sunt editate anual in 10.000 de exemplare. Impreuna cu Buletinele Informative lunare, care cuprind noutatile si ofertele speciale,cataloagele sunt oferite gratuit clientilor.
Daca vrei sa afli mai multe ne gasesti la www.rocast.ro
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024