Gratis

Inginer instalatii electrice

SC ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA

Candidatul Ideal

Studii superioare tehnice de specialitate (Energetica / Inginerie Electrica);
Capacitate de organizare, planificare si adaptare;
Perseverenta, abilitati de comunicare, lucru in echipa si buna gestiune a timpului de lucru;
Orientare spre rezultate si eficientizare procese.

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Descrierea jobului

Primeste si analizeaza din punct de vedere tehnic si economic documentatiile de executie;
Urmareste modul de implementare a proiectelor pana ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃la finalizare;
Propune solutii tehnice;
Participa la intocmirea ofertelor de lucrari impreuna cu personalul care are atributii in acest domeniu;
Respecta cu strictete regulile de protectie a muncii si P.S.I din obiectivul unde desfasoara serviciul;
Studierea, gestionarea si pregatirea documentatiilor de executie, inaintea inmanarii lor catre echipa;
Stabilirea strategiilor de montaj si a zonelor de interventie a echipelor;
Intocmirea si lansarea comenzilor de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv a materialelor de protectia muncii;
Impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj;
Intocmirea situatiilor de lucrari lunare si confirmarea lor la beneficiar;
Centralizarea si contabilizarea periodica a rapoartelor de activitate ale echipelor, transmiterea informatiilor superiorului ierarhic;
Urmareste inchiderea tehnico-economica a lucrarilor pana la ajungerea lor la serviciul de contabilitate;
Colaboreaza permanent cu celelalte departamente;
Isi actualizeaza permanent cunostintele despre modificarile sau noile aparitii privind standardele si normele nationale care trebuiesc aplicate;

Companie ce activeaza de 30 de ani in domeniul instalatiilor electrice.
Publicat 30 Mai 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 29 Iun. 2024