Gratis

Inginer Industria Alimentara

SC Alpin 57 lux SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Compania Alpin 57 Lux, unul din cei mai mari producători autohtoni de înghețată și produse de patiserie, angajează inginer în industria alimentară.
Se caută persoane cu urmatorul profil:
Studii superioare de specialitate - absolvent al Facultatii de Industrie Alimentara
Experienta anterioara pe o pozitie similara constituie un avantaj;
Atitudine pozitiva, cu spirit de initiativa si cu simt al responsabilitatii crescut;
Atentie la detalii, acuratete si capacitate sporita de organizare a activitatii si de multi-tasking;
Cunoscator a pachetului Microsoft Office (Word, Excel)

Descrierea jobului

Colaborarea strânsă cu echipele de producție pentru a asigura respectarea standardelor de igienă și siguranță alimentară
Cunoștințe HACCP și utilizare ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂calculator (MS Office).
Cunoștințe medii - superioare de limbă engleză.
Demonstrează spirit de inițiativă, implicare, dorința de afirmare.
Persoană perseverentă, cu un bun autocontrol și capacitate de cooperare cu ceilalți.
Persoană disciplinată, comunicativă, serioasă, devotată.
Urmărește respectarea / îndeplinirea cerințelor de calitate precum și a cerințelor legislative.
Analizează problemele de calitate.
Inițiază și solicită acțiuni preventive / corective.
Elaborează / întocmește documente în domeniul calității.
Este consultat și consultă angajați responsabili privind situațiile referitoare la calitate.
Efectuează analize, evaluări și corecții ale proceselor și producției pentru alinierea acestora cu normele și procedurile în vigoare.

Oferim un pachet salarial atractiv și posibilitatăți de perfecționare și dezvoltare la locul de muncă

Alpin57 Lux este una dintre cele mai mari companii producatoare de inghetata si produse de patiserie din Romania, fiind prezenta pe aceasta piata din anul 1994. In anul 2016 compania a devenit membra al grupului leton Food Union, unul dintre cei mai mari jucatori pe piata de lactate si inghetata la nivel European si cu o afacere in plina dezvoltare pe piata din Asia.
Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024