Gratis

Inginer Geodez

ACTIV GROUP MANAGEMENT SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experienta de lucru de minim 5 ani in domeniu;
  • Experienta de lucru in topografie inginereasca ( cai ferate, drumuri, poduri, reprezinta un avantaj ) ridicari topografice;
  • Experienta in utilizarea sistemului GPS si echipamentelor specifice de masurare terenuri;
  • Cunostinte solide operare calculator, in special AutoCad si Microsoft Office;
  • Disponibilitate pentru deplasare in teren;
  • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

  • efectuarea profilurilor transversale şi longitudinale;
  • măsurarea terenurilor pentru realizarea planurilor cotate;
  • efectuarea de trasări şi verificări în construcţii;
  • executarea ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈măsurătorilor topografice pentru reabilitare drumuri;
  • măsurători topografice şi cadastrale, măsurători GPS, integrarea datelor provenite din măsurători şi alte metode de achiziţie de date;
  • extragerea datelor din planşele proiectului (plan situaţie, profil longitudinal, profile transversale), inclusiv prin interpolare acolo unde este cazul, precum şi verificarea acestor planşe d.p.d.v. topografic;
  • materializarea (trasarea) în teren a datelor sus-menţionate;
  • ridicări topografice în vederea determinării cantităţilor de lucrări executate şi calculul acestor cantităţi pe baza profilelor transversale rezultate;
  • asigurarea exploatării, întreţinerii aparaturii din dotare;
  • respectarea procedurilor tehnice de execuţie.

S.C. ACTIV GROUP MANAGEMENT S.R.L., este cea mai mare companie avand ca si obiect de activitate inchirierea echipamentelor, acestea cuprinzand utilaje si camioane noi destinate lucrarilor de constructii.

Avem in proprietate peste 250 de utilaje noi, acestea avand o vechime de maxim 3 ani. Utilajele pe care compania noastra le inchiriaza sunt: buldozere, autogredere, excavatoare pe senile, incarcatoare frontale, cilindri compactori, incarcatoare multifunctionale, buldoexcavatoare, automacarale, autopompe de beton, autobetoniere, autobasculante 8x4, autotractoare cu semiremorci basculabile si trailere pentru transportul echipamentelor.

Toate aceste echipamente sunt puse la dispozitia beneficiarilor cu personalul deservent necesar utilizarii lor.

Formand o echipa unita impreuna cu partenerii nostri, suntem intr-un proces continuu de dezvoltare a activitatii de inchiriere a utilajelor, pentru a participa activ la realizarea proiectelor derulate de catre cele mai importante companii de constructii internationale cat si nationale.

Publicat 13 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 12 Sept. 2024