Gratis

Inginer Electrotehnic

GIAUL ENERGY S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

Căutăm un profesionist motivat, ce deține cunoștințe solide în domeniul electrotehnic, în special în sectorul energiilor regenerabile și fotovoltaice. Candidatul ideal va avea competențe tehnice avansate și abilități de rezolvare a problemelor, contribuind la succesul proiectelor energetice inovatoare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Proiectarea și dezvoltarea instalațiilor electrice pentru sisteme fotovoltaice;
  • Supravegherea instalării și testării instalațiilor;
  • Gestionarea activităților tehnice și coordonarea ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀cu echipa de instalatori;
  • Diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice în timpul instalării și întreținerii;
  • Gestionarea procesului de conectare la rețeaua electrică;
  • Gestionarea garanțiilor instalațiilor;
  • Colaborarea cu echipa pentru a optimiza soluțiile tehnice;
  • Suport tehnic în timpul vânzării, post-vânzare și acordarea asistenței pentru clienți.
Cerințe:
  • Diplomă în Inginerie Electrotehnică sau domenii conexe;
  • Cunoașterea normelor electrice și certificărilor de siguranță;
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a gestiona proiecte complexe;
  • Cunoștințe bune despre software de proiectare electrică și instrumente CAD;
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și gestionare a timpului;Cunoștințe de limba engleză.
Oferim:
  • Oportunități de creștere într-o companie dinamică și în plină expansiune;
  • Remunerație competitivă bazată pe competențe și experiență;
  • Formare continuă și dezvoltare profesională;
  • Implicare în proiecte inovatoare și sustenabile.

Descrierea companiei

Specialiști în instalații fotovoltaice

Grupul nostru, compus din 3 companii diferite, ne permite să gestionăm autonom tot fluxul de muncă: import, distribuție, proiectare, instalare și post-vânzare.

Acest lucru ne permite să controlăm direct toate procesele, obținând următoarele avantaje: prețuri competitive, viteză de execuție, calitate înaltă.

  • Prezenti pe piața din România din 2019
  • Specializați în instalații fotovoltaice în toată țara
  • Importatori si distribuitori direcți Huawei
  • Instalatori validati AFM

www.giaul.com

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024