Gratis

Inginer Electroenergetician (Responsabil consum energetic)

Genesis FM SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de profil tehnic (energetica/electronica/electrotehnica/ instalatii electrice medie si inalta tensiune);
  • Cunoasterea normativelor si standardelor in domeniul energiei electrice;
  • Autorizari ANRE pentru medie si inalta tensiune reprezinta un avantaj;
  • Experiență în domeniul automatizărilor si efectuarea de manevre in punctele de transformare;
  • Cunoasterea unui program de proiectare asistat de calculator (tip Acad);
  • Persoana dinamică, serioasă;
  • Focus pe acuratețea detaliilor;
  • Lucrul in echipa si colaborarea cu celelalte specialitati/departamente;
  • Cunostinte solide MS Office (EXCEL nivel mediu-avansat);
  • Abilități de comunicare deosebite;
  • Capacitate de organizare și prioritizare.

Descrierea jobului

Ce cautam?

Pozitia este situata in cadrul departamentului tehnic-energetic si are drept scop supravegherea si coordonarea tuturor activitatilor specifice ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄consumului de energie electrica, asigurarea continuitatii privind alimintarea cu energie electrica.

Rolul tau in cadrul echipei Genesis:
  • Urmarire si monitorizare consum energetic in cadrul parcurilor de birouri pentru fiecare consumator/chirias/contor;
  • Realizarea lunara a repartizarilor de energie electrica -parcuri;
  • Realizarea Planulului de Facturare a energiei electrice – parcuri;
  • Realizarea Anexelor consumatori (clienti/chiriasi ) - aferente facturilor de energie electrică;
  • Realizarea Bilanturilor electro-energetice pentru conturile energetice /consumatori - parcuri;
  • Monitorizarea si Studierea evoluţiei consumurilor energetice, indentificarea pierderilor, realizarea analizelor tehnice şi financiare in legatura cu inregistrarea si gestionarea consumurilor de energie electrica;
  • Monitorizarea permanenta a echipamentelor energetice, pentru functionarea in conditii sigure de exploatare si in vederea alimentarii neintrerupte cu energie electrică a clădirilor de birouri;
  • Intervine operativ în cazul avariilor din instalațiile parcurilor sau al avariilor din Sistemul Energetic Național (întreruperea alimentării cu energie electrică a clădirilor - Distribuitor/furnizor EE);
  • Propunerea si indentificarea unor solutii tehnico-economice optime pentru reducerea si optimizarea consumului de energie electrica;
  • Relationare cu autoritatile nationale din domeniul energetic (anre, enel, primarii, etc);
  • Intocmire a planului anual de mentenanta preventiva a echipamentelor energetice si aplicarea lui;
  • Identificare furnizori pentru mentenanta preventiva sau diferite lucrari si negocierea conditiilor comerciale;
  • Urmarirea ca lucrarile sa se realizeze conform instructiunilor si proiectelor aprobate.

Beneficii:
  • Salariu net corelat cu experienta si nivel profesional;
  • Tichete de masa;
  • Bonus anual de performanta (maxim un salariu net);
  • Prime de Paste & Craciun;
  • Abonament medical la clinica privata;
  • Birouri perfect conectate la centrul orasului (statia de metrou Pipera si Preciziei este vis-a-vis de sediile noastre).

Genesis Property reprezintă un grup de firme 100% românesc, renumit în piața dezvoltării imobiliare, cu o experiență de peste 20 ani în plan local, care a dezvoltat și deține două dintre cele mai mari parcuri de birouri clasa A din București: West Gate Business District (Bd. Preciziei) și Novo Park (Pipera).

Pentru a afla mai multe despre cine suntem, vizitează-ne la:

Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024