Gratis

Inginer Electrician / Tehnician

DFR Systems SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Pregătire și ︍︂︎︊︉︆︆︁​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎experiența:
- studii superioare tehnice finalizate sau în curs de finalizare în domeniul: automatizări industriale; electrotehnică; Constituie avantaj cunoștințele în domeniile: ingineria mediului – tratare/epurare apă, instalații hidraulice, proiectare tablouri de protecție și automatizare industrială;
- experiență în domeniul instalatiilor electrice industriale;
- cunoașterea limbii engleză;
- stăpânirea operării pe PC (AutoCAD 2D sau programe similare de proiectare; MS Office; CRM);
- experiență relevantă în domeniul instalațiilor și echipamentelor aferente sistemelor de canalizare, stații epurare, statii tratare etc – reprezinta avantaj;
- carnet de conducere categoria B;
- certificare ANRE – prezinta avantaj.

Competențe:
- analiză şi ierarhizare de responsabilități;
- abilitati de comunicare;
- disponibilitate de deplasări (pana la 80% din timp);
- capacitate de a livra performanță fără supervizare strânsă;
- proactiv, echilibrat, riguros.

Descrierea jobului

Responsabilitati si sarcini:
- realizare proiecte de instalații electrice industriale și automatizări. Realizarea schemelor electrice de forță și comandă ale ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂instalațiilor electrice, inclusiv a cofretelor electrice (inginer electrician);
- realizare software pentru PLC și a interfețelor HMI ale automatelor programabile (inginer electrician);
- asigură integrarea sistemelor de automatizare în sisteme SCADA ierarhic superioare (inginer electrician);
- realizare sisteme de monitorizare la distanță tip WEB – SCADA (inginer electrician);
- realizează testarea cofretelor electrice conform proiectelor realizate (inginer electrician);
- supervizează execuția instalațiilor electrice industriale și realizarea PIF ale instalațiilor de automatizare (inginer electrician);
- realizare proiecte de instalatii electrice industriale si/sau automatizari conform schemelor electrice (inginer electrician);
- testarea cofretelor electrice conform ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄proiectelor realizate (inginer electrician);
- executia montajelor pentru instalatiile electrice industriale si realizarea PIF (tehnician);
- asigura suport tehnic de specialitate pentru clientii companiei;
- participa in cadrul activitatilor de cercetare implementate de catre companie;
- instruieste personalul cu privire la utilizarea sistemului si asigura suportul tehnic pentru lucrarile executate;
- predarea lucrării către client și semnarea proceselor verbale de predare-primire;
- asigura service-ul echipamentelor electrice furnizate clientilor.

Beneficii:
- asigurarea training-uri interne și externe pentru realizarea sarcinilor de serviciu;
- mediu plăcut de muncă într-o echipă tânără de profesioniști;
- posibilități de dezvoltare a carierei și personalității;
- prime de sarbatori;
- masina, laptop, telefon;
- abonament clinica privata de sanatate.

DFR Systems SRL activează de peste 20 de ani pe piața echipamentelor pentru tratarea și epurarea apelor, dezvoltându-și continuu gama de produse oferite. Producem stații de epurare a apei uzate după o tehnologie proprie, brevetată. Suntem furnizori exclusivi pentru renumite companii străine din domeniul nostru de activitate. Echipamentele, instalațiile, soluțiile și serviciile DFR Systems SRL sunt destinate atât regiilor de apă, consiliilor locale, cât și societăților comerciale din toate domeniile de activitate (HoReCa, construcții, industria alimentară, agricultură, textile, zootehnie, etc.).
Gama de echipamente și soluții a DFR Systems SRL cuprinde: stații compacte pentru epurarea apei; sisteme de canalizare vacuumatică; sisteme de dezinfecție cu ultraviolete; obturatoare pneumatice pentru intervenții pe conducte; sisteme de clorinare a apei; rezervoare modulare pentru apă; echipamente destinate stațiilor de epurare; pompe pentru apă curată, apă industrială sau apă uzată; motopompe pentru epuizment și desecări; servicii de consultanță tehnică în domeniu; servicii de mentenanță și service; cercetare și accesare fonduri nerambursabile.
DFR Systems SRL este o companie dinamică, inovativă care oferă angajaților posibilitatea realizării unei cariere în domeniul tratării și epurării apei uzate.
Mai multe detalii se gasesc pe site-urile www.dfr.ro; www.fluensys.ro si www.myuv.ro
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024