Gratis

Inginer Electric

Otelinox S.A.

Candidatul Ideal

- Absolvent facultate cu profil tehnic;
- Experienta pe un post similar de minimum 3 ani;
- Cunostinte despre: convertizoare de frecventa (V/F, vector control), motoare electrice (DC si AC);
- Cunostinte PC: MS Office;
- Experienta de lucru in instalatii de medie tensiune;
- Cunostinte limba engleza (nivel mediu – scris si vorbit);
- Initiativa, lucru in echipa, lucru la inaltime, responsabilitate, abilitati de comunicare;
- Disponibilitate pentru program prelungit/interventii in afara orelor de program, dupa caz;
- Abilități dе sinteză, de analiză, dе eficientizare și prioritizare a activităților;
- Atenție la detalii, capacitate dezvoltată dе concentrare.

Constituie avantaje:

- Autorizare ANRE grad 2 A sau B;
- Experienta in sistemul SAP

Descrierea jobului

- Depanarea echipamentelor de productie din cadrul societatii;
- Mentenanta/manevre pe reteaua de distributie de medie si joasa tensiune;
- ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Implicare in proiecte de dezvoltare solutii pentru cresterea productivitatii, colaborarea cu alte departamente, implementarea de solutii electrice pentru cresterea sigurantei si protectiei muncii;
- Raportarea indicatorilor de performanta si conformarea cu cerintele auditorilor, redactarea de rapoarte si managementul pieselor de schimb;
- Participarea la activitatile de mentenanta preventiva sau reactiva din cadrul intreprinderii;
- Solutionarea problemelor electrice, uneori, si in afara orelor de program.

OTELINOX S.A. Targoviste, www.otelinox.com, este producator de produse metalurgice, singurul producator de produse plate inoxidabile din centrul si estul Europei. Din 1997, pachetul majoritar de actiuni a fost achizitionat de Samsung Deutschland GmbH - filiala a grupului SAMSUNG CORPORATION. In prezent, Samsung Deutschland GmbH detine 99% din capital social al OTELINOX. Vino alaturi de noi! Ai sansa unei dezvoltari reale a carierei tale, intr-un mediu de lucru dinamic si modern, in care performanta este recunoscuta si recompensata!

Publicat 2 Sept. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024