Gratis

Inginer dezvoltare

SANEX S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare in domeniul ingineriei (Ingineria materialelor sau Inginerie Chimica);
  • Operare PC – Word, Excel;
  • Limba engleza nivel mediu
  • Capacitate de analiză, sinteză;
  • Atitudine dinamica si proactiva;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Responsabil de introducerea datelor aferente procesului de dezvoltare produs nou in SAP (New product development) ;
  • Participa la ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈realizarea etapelor necesare pentru proiectarea şi dezvoltarea de modele noi pentru Gresie, Faianta si piese speciale ( mozaicuri si trepte) ;
  • Participă la analiza rezultatelor obţinute în faza de probe de mana;
  • Participa la lansarea in productie a modelelor noi pentru Faianta si Gresie ;
  • Urmareste, in fiecare etapa, introducerea materiilor prime si materialelor noi in procesul de fabricatie a glazurilor, angobelor;
  • Intocmeste rapoarte dupa fiecare testare de materiale noi si implementare de modele noi in productie sau la cererea sefului ierarhic ;

Beneficii:
  • Tichete de masa – 35 RON
  • Decontare transport
  • Abonament medical
  • Prima de Paste, Craciun si alte evenimente (Ziua Ceramistului)
  • Concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in munca
  • Zi libera cu ocazia zilei de nastere
  • Bonus recomandare colegi noi
  • Program de inductie
  • Program de calificare si training

SANEX S.A. este unicul producător de plăci ceramice din România.

De peste jumătate de secol, produsele CESAROM® fabricate pe liniile de producție SANEX S.A. din Cluj-Napoca decorează spații rezidențiale și comerciale din întreaga țară.

Din anul 2004, fabrica SANEX S.A. și brandul CESAROM® au fost integrate în portofoliul grupului austriac LASSELSBERGER, unul dintre cei mai mari producători de plăci ceramice din Europa. Îmbinând tehnologia cu experiența în domeniul ceramicii, SANEX S.A. dezvoltă anual sute de produse noi realizate cu măiestrie de ceramiști români.

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024